Karantinada Olan Öğrenciler İçin E-Okul Sistemine Veri Girişi Yapılacak

Karantinada Olan Öğrenciler İçin E-Okul Sistemine Veri Girişi Yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığı E-Okul'da gerekli teknik alt yapı düzenlemelerini tamamladı. Tedavi gören veya karantinada olan öğrenciler için E-okul'da veri girişi yapılacak.

Milli Eğitim Bakanlığı E-okul üzerinden duyurdu: ''Karantinada Olan Öğrenciler İçin E-Okul Sistemine Veri Girişi Yapılacak''

Tedavi ya da karantina sürecinde olan öğrencilere ilişkin veri girişi yapılabilmesi için teknik alt yapı güncellemeleri tamamlandı.

Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklama:

Temel Eğitim Genel Müdürlüğünün 07.09.2021 tarihli, 31174056 sayılı ve "Kronik Rahatsızlığı Bulunan Öğrenciler" konulu Makam onayı yazısı gereği Covid-19 hastası ya da temaslısı olduğu için tedavi ya da karantina sürecinde olan öğrencilerin okula devam edemedikleri günlere ilişkin okul idarelerince e-Okul sistemine "Karantina/Temaslı Raporu" veri girişlerinin yapılabilmesi ile ilgili gerekli teknik alt yapı güncellemeleri tamamlanarak, sistem üzerinde aktif duruma getirilmiştir.

Bu kapsamda;

Not-01: ilgili Makam onayı yazısının 1 ve 3 üncü maddesi gereği Covid-19 hastası ya da temaslısı olduğu için tedavi ya da karantina sürecinde olan öğrencilerin okula devam edemedikleri günlere ilişkin e-Nabız Sistemi üzerinden alarak, okul müdürlüklerine iletecekleri belgeye göre "Karantina/Temaslı Raporu" veri girişleri ilgili okul idarelerince "e-Okul Öğrenci İşlemleri / Özürlü Devamsızlık" ekranı üzerinden Özürlü Devamsızlık Nedeni olarak "Karantina/Temaslı Raporu (Covid-19)" seçeneği seçilerek sisteme giriş yapılacaktır.

Not-02: Bahsi geçen ekran üzerinden "Karantina/Temaslı Raporu (Covid-19)" seçeneği seçilerek veri girişi yapılan öğrencilerin Karantina/Temaslı Rapor sürecine ilişkin detay bilgileri "e-Okul Öğrenci İşlemleri/Öğrenci Devamsızlık Listesi" ekranı ve/veya "e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi/Devamsızlık Bilgisi" ekranı üzerinde "K" harfiyle gösterilecektir.

Not-03: ilgili Makam onayı yazısının 3 üncü maddesi gereği bahsi geçen ekran üzerinden "Karantina/Temaslı Raporu (Covid-19)" seçeneği seçilerek veri girişi yapılan öğrenciler Karantina/Temaslı Rapor sürecine bağlı olarak okula devam edemedikleri günlerde ilgili Yönetmelik hükümlerine göre devamsız sayılmayacaktır.

Not-04: ilgili Makam onayı yazısının 1 ve 3 üncü maddesi gereği Sağlık Bakanlığı e-Nabız Sisteminde kronik hastalıklar listesinde yer alan hastalığa ait raporu olan ve kronik hastalığı nedeniyle okula devam edemeyecek olan öğrencilerin e-Nabız Sistemi üzerinden alarak, okul müdürlüklerine iletecekleri belgeye göre e-Okul sistemi üzerinden durumlarına uygun veri girişlerinin yapılmasına yönelik ekranın hazırlık/test çalışmaları devam etmektedir. İlgili ekran üzerindeki gerekli teknik çalışmalar tamamlandığında okul idarelerinin kullanıma aktif edilecektir.

OGRETMENMEB.COM / ÖZEL HABER

Etiketler :