E okula giremeyen öğrencilerin sorunu nasıl çözülecek?

E okula giremeyen öğrencilerin sorunu nasıl çözülecek?

Son zamanlarda öğrenci velilerinin e-okul'a girişlerde yaşadığı sorunlar okul yöneticilerine ve öğretmenlere sürekli olarak iletilmektedir. Peki yaşanan sorunun sebebi nedir? Söz konusu sorun nasıl çözülecektir. Detaylar haberimizde...

Bundan önce e-okul sistemine giriş yapmak isteyen veliler öğrencilerinin T.C kimlik numarası ve okul numarası ile birlikte sisteme giriş yapabiliyorlardı. Ancak söz konusu bilgilere sahip olan herkes e-okul gibi öğrencilerin özel bilgilerin bulunduğu bir sisteme giriş yapabileceği için ortada bir Bilgi güvenliği sorunu vardı.

Söz konusu sorunu çözebilmek için Milli Eğitim Bakanlığı e-okul'a giriş için e-devlet şifresini zorunlu kıldı. Bundan böyle e-okul'a girebilmek için öğrencinin birisinin e-devlet şifresine ihtiyaç vardır.

Fakat e-devlet şifresini girmesine rağmen bazı veliler e-okul sistemine giriş yapamamaktadır. Bu sorunun çözümü ise e-okul sistemi üzerinden Veli bilgilerin güncellenmesinden geçmektedir. Ayrıca öğrencinin velisi olarak e-okul'da belirtilen kişi kimse o kişinin e-devlet şifresi ile öğrencinin e-okul sistemine giriş yapılabilmektedir.

E-okul sisteminde öğrenci velisi olarak anne veya baba belirlenmektedir. E-okul'a giriş yapamayan öğrenci velileri sorunla ilgili okul yöneticileri ile görüşmeleri durumunda sorun okul yöneticilerinin yapacağı işlemin ardından ortadan kalkacaktır.

Öğretmen Meb/ ÖZEL HABER

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenmeb.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.