Öğretmenlere üç hafta sürecek görev verildi

Öğretmenlere üç hafta sürecek görev verildi

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak hizmet veren öğretmenlerin sene sonu iş ve işlemlerinin başladığı şu son günlerde yapılması icap eden bir takım işlemler öğretmenlere tanımlanmıştır. Tanımlanan işlemler neticesinde öğretmenlere yapmaları gereken görevlerin dışında bu yıla özel bir görev daha verilmiştir. Peki o görev nedir?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sene sonuna doğru gittiğimiz şu günlerde öğretmenlere sınav düzenlemek ve karne hazırlıkları gibi önemli görevler verilmiştir. Verilen bu görevlerin dışında bu yıl öğretmenlerin tamamlamaları gereken ayrıca bir görevi daha vardır.

Söz konusu görevler karnelere bu sene ilk defa eklenecek olan sosyal etkinlikler bölümü ile ilgilidir. Sosyal etkinlikler bölümü öğrencilerin yıl boyu katılım sağladıkları faaliyetlerin yer alacağı alandır. Öğrencilerle ilgili olan bu alana sosyal etkinliklerde görevli olan öğretmenler tarafından giriş yapılacaktır.

Yıl boyunca düzenlenen yarışmalarda, törenlerde ve etkinliklerde öğrencilere rehberlik eden öğretmenler söz konusu etkinlikleri, e-okul sisteminde kurum işlemlerinde yer alan alana işleyeceklerdir. Etkinliklerde derece alan öğrencilerin belge numaralarına varana kadar danışman öğretmenler tarafından ilgili alana giriş yapılacaktır.

Öğretmen Meb/ ÖZEL HABER

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenmeb.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.