Öğretmenlere sınırlı zamanda zorlu e okul görevi

Öğretmenlere sınırlı zamanda zorlu e okul görevi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu sene sonunda dağıtılacak olan karnelere bir düzenleme getirildi. Getirilen düzenleme ile ilgili olarak karnelerin sağ tarafında bulunan davranış notlarının yanında bir de öğrencilerin yıl boyu görev aldıkları sosyal etkinliklerle ilgili bilgiler yer alacaktır. Söz konusu sosyal etkinlik iş ve işlemleri ise öğretmenler tarafından e okul sistemine girilecektir.

Milli Eğitim Bakanlığının tasarımında değişikliğe gittiği Karnelerin bundan sonra sağ tarafında davranış notlarının yanında öğrencilerin yıl içerisinde katılmış oldukları sosyal etkinliklerle ilgili bir bölüm bulunacak.

Yıl boyunca öğretmenler tarafından danışmanlık yapılarak yürütülen onlarca sosyal faaliyet yürütülmüştür. Söz konusu sosyal faaliyetlere katılan öğrencilerin katıldıkları tüm etkinlikler e-okul'da bulunan sosyal etkinlikler modülüne danışman öğretmenleri tarafından işlenecektir.

Ayrıca okul genelinde ilçe il ve ülke genelinde düzenlenen yarışmalarda derece alan öğrencilerin sertifikaları ve başarı belgeleri de Danışman öğretmenleri tarafından sosyal etkinlikler modülü e işlenecektir.

Yıl boyu onlarca hatta 100'ün üzerinde yapılmış olan etkinlik olduğu düşünülürse öğretmenlerin haftalar sürecek olan bu göreve şimdiden başlamış olmaları gerekmektedir.

Öğretmen Meb / ÖZEL HABER

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenmeb.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.