Milli Eğitim Bakanlığı'ndan öğretmenlere iki ay sürecek zorlu görev

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan öğretmenlere iki ay sürecek zorlu görev

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilerin sosyal etkinliklerinin karneye yansıtılması ile ilgili bir karar alındı. Söz konusu kararla ilgili öğretmenlere ise ağır bir görev verildi. İşte söz konusu ağır görevin detayları...

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilerin katılmış oldukları ve derece aldıkları sosyal etkinliklerin karnede bulunan sosyal etkinlik modülü ile ilgili alana işlenmesi talimatı verildi.

Bundan sonra okul ilçe ve il genelinde düzenlenen sosyal etkinliklere katılan öğrencilerin karnelerinde katıldıkları sosyal etkinliklerle ilgili bilgiler yer alacak.

Yeni düzenlenen karnelerde söz konusu sosyal etkinliklerin yer alabilmesi için öğretmenlerin yıl boyu öğrenciler tarafından katılım sağlanan etkinlikleri öğrencilerin dosyalarında işlemeleri gerekmektedir.

Söz konusu etkinlikler tek tek e-okul'da bulunan sosyal etkinlikler modülüne danışman öğretmenler tarafından eklenecektir. Söz konusu yarışmalarda derece alan öğrenciler için ise ayrıca başarılarının e okul kurum işlemlerinde yer alan sosyal etkinlikler alanına eklenmesi gerekmektedir.

Öğretmen Meb / MEB HOCAM

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenmeb.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.