Sınava girmeyen öğrencilerin notu -2 oldu

Sınava girmeyen öğrencilerin notu -2 oldu

E-okul'da gidilen bir güncelleme işlemi sonucunda çok çeşitli değişiklikler meydana geldi. Peki ilgili değişiklikler nelerdir. Neden bazı öğrencilerin not ortalaması -2 olarak gözükmektedir. Detaylar haberimizde...

E-okul'da dil sınavları sebebiyle dinleme, okuma ve yazma alanlarına not girişi işlemleri yapılması için güncelleme yapıldı.

Yapılan bu güncellemeler neticesinde Türkçe ve İngilizce gibi dil öğretimi derslerine dinleme, okuma ve yazma alanları ile ilgili not girebilecekleri alanlar açıldı.

Öğretmenlere konu ile ilgili okul yöneticileri tarafından yetkilendirmenin yapılmasının ardından Türkçe ve İngilizce gibi dil dersi öğretmenleri notlarını girmeye başladılar.

Ancak ilgili güncellemenin hemen ardından sınava girmeyen öğrenciler için sınav not ortalaması olarak eksi notlar dikkati çekmeye başladı.

İlgili durum tamamen e-okul kaynaklı bir hatadan dolayı meydana gelmektedir.
Yani mevcut sistemde hala daha bir öğrencinin alabileceği en düşük not sıfırdır.

Öğrenciler hiçbir sınava girmeseler bile kendilerine eksi not verilemez. Sınava girmeyen veya kopya çeken öğrencilerin e-okul'daki sınav notları bölümüne 0 hükmünde olan g veya k harfleri yazılır.

Öğretmen Meb / ÖZEL HABER

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenmeb.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.