İsmail Koncuk'tan Türk Eğitim Sen Açıklaması

İsmail Koncuk'tan Türk Eğitim Sen Açıklaması

Eski genel başkan İsmail Koncuk'tan Türk Eğitim Sen hakkında çok çarpıcı açıklamalar geldi.

 Eski Türk Eğitim Sen genel başkanı, Zafer Partisi Adana milletvekili İsmail Koncuk'tan Türk Eğitim Sen hakkında bomba etkisi yaratacak iddialar geldi. Koncuk, 18 Eylül'de sendika içinden gelen rahatsız edici haberlerle ilgili sendika içinden bir genel başkana uyarıda bulunup gerekinin yapılmasını istediğini fakat o zamandan bu zamana herhangi bir gelişme olmadığı için durumu kamuoyu ile paylaşma kararı aldığını açıkladı.

 Koncuk, Türk Eğitim Sen'in yakın zamanda şube genel kurulları yapılacağını ve sendika dışı güçlerden bu kurullar için baskı oluşturulduğunu, bahse konu kişilerin izni olmadan kurullara üyelik için aday olunamayacağını öğrendiğini belirtti. 26 yılını bu teşkilatta geçirdiğini hatırlatan Koncuk, Kütahya Türk Eğitim Sen şubesine bir takım kişilerce baskın yapıldığını, adaylık konusunda tehditler savurulduğunu ve hatta polis memurlarının yanında da bu tehditlerin olduğunu iddia etti.

  Sendika yönetimini uyaran İsmail Koncuk, yol yakınken bu yanlıştan dönülmesi gerektiğini ve sendika yöneticilerinin gerekeni yapmasını istedi.

 İsmail Koncuk'un Facebook sayfasından kamuoyu ile paylaştığı ifadeler şöyle:

 

Türkiye Kamu Sen-Türk Eğitim Sen ve bağlı diğer sendikalar Türk milliyetçilerin oluşturduğu en mükemmel ve gıpta edilen bir kutlu yapıdır.

Yakın zamanda sendikaların şube genel kurulları başlayacak ancak Türk Eğitim Sen’den gelen haberler rahatsız edici niteliktedir.

Şöyle ki, bazı şube başkanlarına, sendika dışı güçlerden, bu kongrede başkanlığa aday olmayacaksınız baskısı gelmekteymiş. Kimin Başkan adayı olacağına, sendika dışı güçler karar verecekmiş. Başkan adaylarını onlar tespit edecek ve tek adayla seçimlere girilecek, 2. bir aday, sendika dışı güçlerden izin almadan çıkamayacakmış.

Hatta, Kütahya şubesinin bir takım kişiler tarafından, güpegündüz basıldığı ve mevcut yönetime aday olmayacaksınız, denildiği, yönetimin polis çağırdığı, polisin yanında dahi, açıkça tehdit edildikleri bilgileri gelmektedir.

Bazı illerimizde Türkiye Kamu Sen’in açık düşmanı olan, yandaş, malum sendika yanlısı kişi ya da kişilerin dahi, olaya müdahil olduğu da vakidir. Türkiye Kamu Sen’in hayrına bir iş yapmayacaklarına göre, bu yandaşlardan medet ummak ne demektir?

Ben ömrünün 26 yılını bu teşkilata vermiş, en alttan en üst noktaya kadar, her kademesinde görev yapmış, bir kişi olarak gelen bu bilgilerden büyük rahatsızlık duydum. Ben şu gerçeği çok iyi biliyorum ki, Türkiye Kamu Sen, Türk Eğitim Sen ve bağlı tüm sendikaların Başkan ve yönetim kurulu üyeleri sendikacı olmanın yanında, gerçek bir Türk milliyetçisi ve dava adamıdırlar. Türkiye Kamu Sen sendikal birikimi ve bugüne kadar ortaya koyduğu mücadele ile herkesin gıptayla baktığı büyük bir demokratik kitle örgütüdür.

Türk milliyetçisiyim diyen herkesin, siyasi parti ayrımına girmeksizin, geçmişi mücadeleler ile dolu, bu güçlü ve şerefli yapıyı daha da güçlü kılmak gibi bir görevi vardır.

Bırakınız bu sendikalarımız seçimlerini kendi hür iradeleri ile yapsınlar. Sendikal alanda ne yapılıp ne yapılmayacağına kendi hür iradeleri ile karar versinler.

Bu yazıyı siyasetçi kimliğim ile değil, ömrünün 26 yılını bu teşkilatları yüceltmek için mücadele etmiş, büyük emek vermiş, tüm Türkiye’de sendikamızı gururla anlatmış, bir kişi olarak yazıyorum.

Şayet, önümüzdeki süreçte şube kongrelerine bir dış baskı gelir ve bu durum 420 bin üyeye intikal ederse büyük sıkıntılar yaşanacağı açıktır.

Böyle bir baskı, tabidir ki, güçlü kırılmalara sebep olabilecek sonuçlar doğurabilir. Böyle bir kırılmanın Türk milliyetçilerine hiç bir yarar sağlamayacağını, her aklıbaşında dava arkadaşımız bilmeli ve ona göre davranmalıdır.

Bu işlere karar veren “üst aklı” aklı selime davet ediyor, yol yakınken yanlışlardan dönülmesini bekliyor, gelişmeleri yakından takip ediyorum.

NOT:BU YAZIYI PAYLAŞMADAN GÜNLER ÖNCE, 18 EYLÜL’de İLGİLİ BİR GENEL BAŞKANA GÖNDERDİM VE GEREKENİ YAPMASINI RİCA ETTİM ANCAK HİÇ BİR GELİŞME OLMADIĞI, İŞLERİN DAHA DA KARIŞMASI ÜZERİNE KAMUOYU İLE PAYLAŞMAKTAN BAŞKA BİR YOL KALMAMIŞTIR.

OGRETMENMEB.COM / ÖZEL HABER