GAZZE, SAMSUN'DA DEĞİL ALİ BEY!

GAZZE, SAMSUN'DA DEĞİL ALİ BEY!

Davayı, Kuşadası’nın zirvesinde rantlarına kılıfı yapanların Gazze’den; üyesini yapıcı eleştirisinden dolayı sendikadan çıkartanların özgürlükten; çalışanını işten atanların da emekten bahsetme hakları yoktur.

Ali Yalçın 24.04.2024 tarihli X hesabından; “Emek, Vicdan ve Adalet için. Gazze ve Doğu Türkistan başta olmak üzere tüm mazlumların adına haykırmak için 1 Mayıs’ta Samsun’dayız!” açıklamasını yaptı.

Gazze için bir şey yapılmak isteniyorsa “çelik çekirdek profesyonel şube başkanları” ve “uç beyleriyle” birlikte milletvekilimiz Sayın Latif Selvi'nin 2010 yılında yaptığı gibi Özgürlük Filosuna katılabilirsiniz. Onu da yapamıyorsanız arsasını TOKİ'den aldığınız Kuşadası'nın zirvesindeki lüks villanızın balkonundan Yunan Adalarına doğru yumruk sallayıp bol bol slogan atabilirsiniz. (Coğrafi olarak Gazze’ye daha yakın…)

İslam Dünyası'nın sorunları üzerinden duyar kasıyor görünerek yapamadığınız sendikacılığın üstünü örtmeye çalışmayın. Gazze örtüsü size ağır gelir. Samimiyseniz Gazze'nin yolu belli… Profesyonel mahşeri cümbüşçülerinizle birlikte Özgürlük Filosu gemilerine katılabilir; hiç değilse bayağı sağlıklı olan kadrolarınızla geri hizmetlerde çadırlarda olsun yardımcı olabilirsiniz. Beş yıldızlı salonlarda ve yılda bir defa büyükşehirlerin meydanlarındaki şovlarınızı kimse ciddiye almıyor inanın...

Gazze, Filistin, Kudüs, Doğu Türkistan, Arakan başta olmak üzere ve diğer mazlum coğrafya ümmetin ortak derdidir. Siz, önce bir emek örgütünü nasıl zenginleşme aparatına dönüştürdüğünüzden bahsedin. Sonra da memurlar kiralarda geçim sıkıntısı çekerken, sendikacıların Kuşadası’nın zirvesindeki TOKİ arazisine lüks villa yaptırmasının hikâyesini ve gerekçesini anlatın. Samsun mitinginde üyeler, senden Kuşadası konusunda malumat vermeni bekliyor olacaklar.

Bayındır Memur Sen’in 26.04.2024 tarihinde üyelerine attığı mesajda; “Ankara ili Yenimahalle ilçesi Akköprü (Varlık) Mahallesi 65253 Ada 1 ve 2 Parselde mülkiyeti Maliye Hazinesine ve tahsisi Karayolları Genel Müdürlüğüne ait 65.421,95 m2 yüzölçümlü taşınmazların ihalesine S.S. Paraf Ankara Konut Yapı Kooperatifi katılacak.” bilgisini veriyor. Sizler, tüyü bitmemiş ve 85 milyonun hakkı olan hazine arazilerini takip etmekten, Gazze’yi düşünmeye fırsat bulabiliyor musunuz? Samsun mitinginde sırada hangi hazine arazisinin olduğunu açıklarsanız, üyeler de bilgilenmiş olur.

Sendikalar ne zamandan beri kupon arazi kovalar oldu?

Milyonlarca memur mütevazı maaş alırken hangi gerekçeyle 16.02.2019 tarihinde tüzüğün 58. maddesini değiştirerek maaşlarınızı astronomik rakamlara yükselttiniz? 12 yıllık konforlu ve şatafatlı sendikal saltanatlığınız neyinize yetmiyordu da üç dönem kuralını kaldırdınız? Türkiye’nin en büyük emek örgütünü, bir avuç sendikacının konforunun ömür boyu devam etmesi için durağanlaştırdınız ve sendikanın gelişiminin önünde engel oldunuz.

Sendikanın kurucu değerleriyle bağdaşmayan kişisel ikbal uğuruna yapılan düzenlemeleri yapıcı ve seviyeli bir şekilde eleştiren ve öneri sunan kurucu üyenizi, sendika üyeliğinden çıkartılmasını niçin teklif ettiniz? Özgürlük anlayışınız, sizin parmak ucunuza bakmaktan mı ibaret? Samsun mitinginde atacağınız özgürlük naraları kime inandırıcı gelecek?

Sendikanın 7. Olağan Genel Kurulundan sonra yeni yönetim mazbatalarını alır almaz genel merkez çalışanlarından 6-7 emekçinin bir anda istifa etmeleri bir tesadüf müydü? Eğitimciler Birliği Sendikası Sivas 1 No’lu şubesinde büro personeli olarak görev yapan İsmail Aydemir’in öğretmen olan ağabeysi, sendika seçimlerinde mevcut yönetimin olduğu listeyi değil de ikinci listeyi destekledi diye çalışanının ekmeği ile oynayanların, Samsun mitinginde emekçilerin haklarını savunmaları kime inandırıcı gelecek?

Her iki mağdur da konuyu yargıya taşıdı ve bağımsız yargı, Büyük Türk Milleti adına kararını verdi. Amma velakin hak ve hukuk tanımaz ceberut yönetim birisine toplantıya, öbürüne de işe gelme dedi.

Kindarlıkta sınır tanımayan ve emekçisinin ekmeği ile oynayan bir milyonluk Memur Sen ailesini 3-5 tane vesayetçi ve rantçı yöneticinin temsil salahiyeti teşkilat içerisinde iyiden iyiye tartışılmaya başlanmıştır.

Sizler kadar maaş alamayan, sizlerin oturabildiği evlerde oturamayan, sizlerin bindiği araçlara binemeyenlerin yani bizlerin, geçim sıkıntısı yaşayan gerçek emekçilerin liderliğinde yeni emek bayramlarını kutlayacağımız günler yakındır.

Yıldırım DEMİRCİ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Öğretmen MEB İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.