Öğretmenler milli eğitimin kapısına dayandı, bakanla görüşecekler

Öğretmenler milli eğitimin kapısına dayandı, bakanla görüşecekler

Son zamanlard öğretmenlere yönelik düzenlenen fiziki ve sözlü saldırıların artmasının ardından bakanlık öğretmenlik meslek kanununa belli maddeleri, ilgili durumlara engel olmak için eklediğini haber verdiği son günlerde bir öğretmenimiz maalesef canice öldürüldü. Bu olayın ardından sendikalar ayağa kalktı. Sendika yetkilileri konuyla ilgili olarak MEB Bakanı Yusuf Tekin ile görüşecek. İşte sendikaların talepleri...

Son yıllarda okullarda öğretmenlere yönelik artan şiddet olayları sebebiyle öğretmen sendikaları, yeni düzenlenecek olan Öğretmenlik Meslek Kanunu ile öğretmenleri koruması için keskin yaptırımlı maddeler eklenmesi istenmişti.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin konuyla ilgili olarak bu yerinde istekler için taleplerin karşılanacağını ifade etmişti. Ancak söz konusu kanun tasarısı yasalaşmadan elim bir olay meydana geldi.

İstanbul'da meydana gelen korkunç olayda İbrahim Oktugan öğretmenimiz bir cani tarafından katledildi. Olayın öğrenilmesinin ardından ülke genelinde öğretmen sendikaları ayağa kalktı. 10 Mayıs Cuma günü öğretmen sendikalarının neredeyse tamamı büyük bir kararlılıkla eylem kararı aldı. Söz konusu eylem neticesinde öğretmenler il milli eğitim müdürlüklerinin önünde basın açıklaması yapacaklar.

Ayrıca öğretmen sendikalarının temsilcileri ise Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'le görüşüp söz konusu ömk üzerinde öğretmenleri koruyacak tedbirler alınması için taleplerini sunacak.

Öğretmen Meb/ ÖZEL HABER

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Öğretmen MEB İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.