Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kamu Sen ve Bakan Bilgin'i Kabul Etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kamu Sen ve Bakan Bilgin'i Kabul Etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'ı kabulünün ardından Kamu Sen Genel Başkanı Önder Kahveci ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile görüştü.

 Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki basına kapalı kabul 30 dakika sürdü.

 Kabulde Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan ve Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Başkanvekili Vedat Işıkhan da hazır bulundu.

 Görüşmeden sonra Türkiye Kamu-Sen ve Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, resmi Twitter hesabından şu açıklamalarda bulundu:

1-)Türkiye Kamu-Sen Yönetim Kurulu olarak bugün Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'ı ziyaret ettik. +

2-)Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanı Sn.Vedat Bilgin’in de hazır bulunduğu görüşmede asgari ücrete kadar ücret gelirlerinden vergi alınmaması yolundaki düzenlemeye ilişkin memnuniyetimizi dile getirdik.Bu konuya ilişkin olarak yaşanabilecek aksaklıkların giderilmesini talep ettik. +

3-)Kamu çalışanlarının zararlarını karşılamak üzere EK ZAM verilmesi talebimizi görüştük, REFAH PAYI uygulamasının memurlarımızın alım gücünü yükselteceğini ifade ettik. Sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi konusundaki beklentilerimizi Sn.Cumhurbaşkanına ilettik. +

4-)Acil çözüm bekleyen; 3600 ek göstergenin tüm memurları kapsayacak,beklentileri karşılayacak şekilde düzenlenmesi,yardımcı hizmetliler,bayram ikramiyesi,tüm ödemelerin emekliliğe sayılması,mülakatın kaldırılması,yönetici atamaları gibi konuları içeren raporumuzu takdim ettik.

 

 

Etiketler :