Kasım Ayı Mesleki Çalışmalar Okulda Yapılacak

Kasım Ayı Mesleki Çalışmalar Okulda Yapılacak

MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü 13.10.2023 tarih ve ''13-17 Kasım 2023 Mesleki Çalışma Dönemi'' konulu yazısı...

Cumhuriyetimizin 100. yılını idrak ettiğimiz ve Türkiye Yüzyılı idealiyle yola çıktığımız bu tarihî süreçte öğretmenlik mesleği, çocuklarımız ve milletimiz nezdinde ayrı bir anlam kazanmaktadır. Öğretmenlerimizin destek ve katılımı ile yeni hikâyeler oluşturmaya, yeni destanlar yazmaya adım attığımız bugün de geçmişte olduğu gibi en büyük güç kaynağımız ve rehberimiz öğretmenler olacaktır. Geleceğimizin teminatı öğretmenlerimizin her fırsatta desteklenmesi, kişisel ve mesleki gelişimlerinde sürekliliğin sağlanması en önemli önceliklerimizden olmaya devam edecektir.

Bu çerçevede; Bakanlığımıza bağlı her derece ve türdeki eğitim kurumlarında görev yapan yönetici ve öğretmenler, ekte gönderilen ve www.eba.gov.tr adresinden canlı olarak yayınlanacak programın yanında bugüne kadar yapılan çalışmaları değerlendirmek ve ara tatilden sonra yapılacak çalışmaları planlamak üzere mesleki çalışmalarını, 13-17 Kasım 2023 tarihleri arasında İlgi (a) Yönetmeliğin 38, İlgi (b) Yönetmeliğin 87 ve İlgi (c) Yönetmeliğin 52’nci maddeleri doğrultusunda görevli oldukları okulda yapacaklardır.

Bilgilerini ve gereğini rica ederim.


Kemal ŞAMLIOĞLU
Bakan a.
Bakan Yardımcısı