Öğretmenlere yeni ceza kapıda! MEB uyardı

Öğretmenlere yeni ceza kapıda! MEB uyardı

Öğretmenlerin sosyal medya üzerinde öğrencileri kullanarak yaptıkları paylaşımlara yönelik düzenlemeler yapılacak ve bu kapsamda öğrenci görüntülerini izinsiz paylaşan sosyal medya fenomeni öğretmenlere ceza verilecek.

MEB öğretmenleri sert uyardı. Öğrencilerle sokak ağzıyla konuşan öğretmenlere uyarı yapılacak ve aylık kesme cezası uygulanacak.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin bu disiplin hükümlerinin de yer aldığı Öğretmenlik Meslek Kanununun haftaya TBMM'ye geleceğini açıkladı.

Öğretmenlere yeni ceza kapıda! MEB uyardı

Fenomen öğretmenlere yönelik kınama cezaları öğretmenlerin sicil dosyasında beş yıl kalacak. Uzmanlar öğretmenlerin velinin izni olmadan öğrencilerine ait görselleri paylaşmasını istismar olarak değerlendiriyor.

Kanun taslağına göre öğrencilere olumsuz örnek teşkil edecek davranışlarda bulunan öğretmenlere aylıktan kesme cezası verilebilecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenmeb.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.