İlçe Müdürü Değişti, SRC Sınav Görevlendirmelerine Adalet Geldi

İlçe Müdürü Değişti, SRC Sınav Görevlendirmelerine Adalet Geldi

Sultangazi'da İlçe Milli Eğitim Müdürü değişimi sonrasında SRC sınav görevlendirmelerine adalet geldi. Detaylar haberimizde...

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından illere gönderilen yazılarda, SRC belgesi olan öğretmenlere duyuru yapılarak ve sıra ile görev verilmesi gerektiği defalarca belirtilmişti. Fakat bu yazıyı uygulamayan il/ilçe milli eğitim müdürleri, sürekli olarak bazı okul müdürlerine SRC sınav görevi vermekteydi. Hala daha bu uygulama birçok il/ilçede devam etmektedir.

Fakat Sultangazi'de yeni atanan İlçe Milli Eğitim Müdürü bu duruma dur dedi. Sultangazi'nin yeni İlçe Milli Eğitim Müdürü Necati Tekbaş, Milli Eğitim Bakanlığının bu talimatına uyarak göreve geldikten hemen sonra SRC belgesi olan öğretmenlere sisteme işletti. Bundan sonra SRC sınav görevlendirmelerinin sistem üzerinden duyurulacağı ve görevlendirmelerin de sırayla yapılacağı belirtildi.

Bu durum öğretmenler tarafından beğeni topladı. Eski sistemde görevlendirmelerin hangi kriterlere göre yapıldığı net olarak belli değildi. Duyuruya çıkılmıyordu. Bazı kişilere hiç görev çıkmazken, bazı kişilere birden fazla görev çıkıyordu.

Yeni sistemle beraber artık herkes için şartlar eşit görünüyor. SRC belgesi olan tüm okul yöneticileri ve öğretmenler sınav görevi duyurularını görebilecek ve görev talebinde bulunabilecek. Görevler de sırayla verilecek.

Şu an öğretmenlerden ve okul yöneticilerinden SRC belgesi olanların sisteme eklenmesi süreci devam ediyor. Kısa zamanda belgesi olan herkes sürece dahil olacak.

Ogretmenmeb.com olarak Sultangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Necati Tekbaş'ı tebrik ediyoruz. Bu uygulamanın tüm il/ilçe milli eğitim müdürlüklerine örnek olmasını diliyoruz...

OGRETMENMEB.COM / ÖZEL

Etiketler :