Okul müdürleri pazartesi günü öğretmenleri denetleyecek

Okul müdürleri pazartesi günü öğretmenleri denetleyecek

Bilindiği üzere sene sonu iş ve işlemleri ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı okullara sürekli yazılar gönderdi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gönderilen yazılara göre söz konusu işlemleri öğretmenler yerine getireceklerdir. Okul yöneticileri ise ilgili iş ve işlemlerle ilgili süreç takibini yapacaktır. Işte pazartesi günü okul müdürleri öğretmenlere Tek Tek sene sonu iş ve işlemleri ile ilgili sorular soracak.

2023 2024 eğitim öğretim yılının sağlıklı bir biçimde tamamlanabilmesi için okullarda görev yapan öğretmenlerin çok hayati görevleri bulunmaktadır.

Öğretmenler bu görevleri yerine getirmeden karne verilemez, 2023 2024 eğitim öğretim yılı başarılı bir biçimde sona erdirilemez. 2023 2024 eğitim öğretim yılının sonunda öğretmenlerin not girişlerini, sosyal etkinlikler girişlerini ve sene sonu ders raporlarına tamamlamadan öğrencilere karne verilemez ve 2023-2024 eğitim öğretim yılı idari yönünden sona erdirilemez.

10 haziran pazartesi günü öğretmenlere söz konusu işlemlerle ilgili okul yönetimi tarafından teftiş yapılacak. Eksiği olan öğretmenler uyarılacak.

Söz konusu eksikliklerin ise pazartesi en geç pazartesi mesai bitimine kadar sona erdirilmesi talep edilecektir.

Öğretmen Meb / ÖZEL HABER

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Öğretmen MEB İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
13 Yorum