LGS tercihleri bayramdan sonra başlayacak mı?

LGS tercihleri bayramdan sonra başlayacak mı?

2024 yılının ortaokullar bazında en önemli sınavı olan LGS 2 Haziran tarihinde düzenlendi. Peki söz konusu sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Sınav sonuçlarına göre öğrencilerin lise tercih işlemleri ne zaman yapılmaya başlanacak?

2 Haziran tarihinde düzenlenen LGS'ye binlerce sekizinci sınıf öğrencisi girdi. Söz konusu sınav öğrencilerin sınavla öğrenci alan ortaöğretim kurumlarında öğrenim görebilmeleri için zorunludur.

Ancak adrese dayalı kayıt sistemi ile kayıt alanında ve komşu kayıt alanında bulunan liselerde öğrenim görmek isteyen öğrenciler söz konusu sınava girmek zorunda değiller.

2 Haziran tarihinde düzenlenen LGS sonuçları 28 Haziran tarihinde ilan edilecektir. Peki tercihler ne zaman yapılacak? Söz konusu LGS tercihleriyle ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı.

2023 Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınav tercih dönemi 5-19 Temmuza tarihleri arasında yapılmıştı. Bu yıl da tercihlerin benzer tarihlerde olabileceği tahmin ediliyor.

Öğretmen Meb / ÖZEL HABER

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Öğretmen MEB İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.