Öğretmenlerin Dönem Sonu Seminerleri ÖBA Üzerinden Online Yapılacak

Öğretmenlerin Dönem Sonu Seminerleri ÖBA Üzerinden Online Yapılacak

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer Açıkladı: ''Öğretmenlerin Dönem Sonu Seminerleri ÖBA Üzerinden Online Yapılacak''

16 Haziran'da 2022-2023 eğitim öğretim yılının sona ereceğini anımsatan Özer, 1 Ağustos-1 Eylül tarihinde deprem bölgesindeki öğrenciler için öğrenme kayıplarını telafi edecek bir telafi mekanizması olacağına, ayrıca geçen yıl olduğu gibi bilim, sanat, matematik ve yabancı dille ilgili yaz kurslarına da devam edileceğine işaret etti.
 
Yayının sonunda öğretmenlerin yıl sonu meslek eğitim programlarıyla ilgili çerçeveyi paylaşan Özer, sözlerini şöyle sürdürdü: 19 Haziran ile 23 Haziran tarihleri arasında öğretmenlerimizin yıl sonu mesleki çalışmaları var. Öğretmen Bilişim Ağı (ÖBA) diye yeni bir dijital bir platform oluşturduk. Bu tarihler arasında, yıl sonu mesleki çalışmaları, öğretmenlerimizin okula gitme zorunluluğu ortadan kaldırılarak ÖBA dijital platformu üzerinden uzaktan eğitim şeklinde devam ettireceğiz.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenmeb.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.