ÖBA Nedir? Öğretmen Bilişim Ağı Eğitimleri Nelerdir?

ÖBA Nedir? Öğretmen Bilişim Ağı Eğitimleri Nelerdir?

MEB, 24 Ocak-4 Şubat tarihleri arasında öğretmenler için isteğe bağlı kapsamlı eğitim programı hazırladı. Kişisel ve mesleki eğitim programlarına Öğretmen Bilişim Ağı (ÖBA) web sitesi olan www.oba.gov.tr adresi üzerinden erişilebilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimlerini desteklemek amacıyla Öğretmen Bilişim Ağı (ÖBA) kuruldu. ÖBA, ilk kez yarıyıl tatilinde kullanıma sunulmuş olacak.

Öğretmen Bilişim Ağı'na isteğe bağlı olarak girilecek. ÖBA'nın resmi web sitesi ise www.oba.gov.tr olarak açıklandı. Detaylar Ogretmenmeb.com'da...

24 Ocak - 04 Şubat 2022 yarıyıl tatilinde, MEB'e bağlı her derece ve türdeki eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenlere yönelik olarak Öğretmen Bilişim Ağı (ÖBA) www.oba.gov.tr adresi üzerinden uzaktan hizmetiçi eğitim faaliyetleri düzenlenecektir. Öğretmenler MEBBİS veya e-Devlet şifreleri ile giriş yaparak ekte yer alan hizmetiçi eğitim faaliyetlerine isteğe bağlı olarak katılım sağlayabileceklerdir.

Bu eğitimler hizmetiçi eğitim kapsamında düzenlenecek olup eğitimi tamamlayan öğretmenler MEBBİS Hizmetiçi Eğitim Modülü üzerinden sertifikalarını alabileceklerdir.

24 OCAK - 4 ŞUBAT 2022 ÖĞRETMEN EĞİTİMLERİ LİSTESİ

1)İklim Değişikliği ve Çevre Eğitimi Semineri

2)Atık Yönetimi ve Sıfır Atık Semineri

3)Fikrî ve Sınai Mülkiyet Hakları Semineri

4)Kütüphane Organizasyonu ve Kullanımı Semineri

5)İlk Yardım Uzaktan Eğitimi Semineri

6)Geçici Koruma Statüsündeki Çocuklara Rehberlik Hizmetleri Semineri

7)Geçici Koruma Altındaki Çocuklarla Psikolojik Danışma Becerileri Semineri

8)İngilizce Dil Sistemi Öğretim Becerilerinin Geliştirilmesi Semineri

9)Dijital Becerilerin Geliştirilmesi Semineri

10)Etkinlik Temelli Ders Tasarımı

24 Ocak-04 Şubat 2022 Tarihinde Düzenlenecek Hizmetiçi Eğitim Faaliyetleri Listesi İçin TIKLAYINIZ

9 farklı konu olacak

Bu dönemde eğitim erişimi sağlanan 9 farklı konu şöyle olacak:

"Fikri ve sınai mülkiyet hakları eğitimi, iklim değişikliği ve çevre eğitimi, ilk yardım eğitimi, kütüphane organizasyonu ve kullanımı eğitimi, İngilizce dil sistemi öğretim becerilerinin geliştirilmesi eğitimi, geçici koruma statüsündeki çocuklara yönelik rehberlik hizmetleri eğitimi, geçici koruma statüsündeki çocuklarla psikolojik danışma becerileri eğitimi, dijital becerilerin geliştirilmesi eğitimi ve etkinlik temelli ders tasarımı eğitimi."