MEB, Karantinaya Alınan Sınıflar İle İlgili Bilgi Toplayacak

MEB, Karantinaya Alınan Sınıflar İle İlgili Bilgi Toplayacak

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ''Karantinaya Alınan Sınıflar'' ile ilgili bilgi toplanacak. Konuyla ilgili duyuru okul/kurum müdürlüklerine yapıldı.

Yüz yüze eğitime geçilmesiyle beraber koronavirüs tedbirleri kapsamında okullarda birtakım önlemler alınsa da Covid-19 pozitif öğrenci ve öğretmen haberleri gelmeye devam ediyor. Özellikle mevcudu kalabalık olan sınıflarda daha çok pozitif vaka olduğu bilgisi gelen haberler arasında...

MEB tarafından açıklanan rehbere göre normal sınıflarda 2 öğrenci pozitif olduğunda sınıf karantinaya alınırken, ana sınıfı için bu sayı 1 öğrenci olarak belirlendi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından karantinaya alınan sınıf bilgileri tek elde toplanacak. Bu amaçla veri.meb.gov.tr adresi üzerinden bir bilgi formu oluşturuldu.

Konuyla ilgili olarak okul yöneticilerine şu mesaj gönderildi:

''Değerli okul yöneticimiz, Covid-19 kapsamında alınan tedbirlerin takibi amacıyla okulunuzda karantinaya alınan şubeye ait bilgilerin geciktirmeksizin aynı gün bilgi formu üzerinden girilmesi gerekmektedir.''

Okul/kurum yöneticileri ilgili form üzerinden MEB Bilgi İşlem Daire Başkanlığına bilgi paylaşımında bulunacak.

Bu sayede ülke genelinde karantinaya alınan şube sayıları tek elden takip edilebilecek. Şu an için net sayı bilinmese de bu form anlık doldurulduğu takdirde net sayı eş zamanlı olarak MEB tarafından elde edilmiş olarak. Okulların devamı yönündeki karar da bu sayılara göre verilecek.

Ogretmenmeb.com olarak temennimiz bu sayının düşük olması yönündedir. 

Gelişmeleri takip ederek sizlere aktarmaya devam edeceğiz...

OGRETMENMEB.COM / ÖZEL HABER

Etiketler :