Karantinadaki Sınıf Uzaktan Eğitime Geçecek, Kontrolü Okul İdaresi Tarafından Yapılacak

Karantinadaki Sınıf Uzaktan Eğitime Geçecek, Kontrolü Okul İdaresi Tarafından Yapılacak

Covid-19 sebebiyle karantinaya alınan sınıf 14 gün süreyle yüz yüze eğitime ara verip uzaktan eğitime geçecek. Okul idaresi tarafından canlı ders istatistikleri görüntülenebilecek. Detaylar Ogretmenmeb.com'da...

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından karantinadaki sınıfların canlı ders yapıp yapmayacakları konusunda gelen sorular üzere bilgilendirme mesajı gönderildi.

İlgili yazıya göre karantinadaki sınıflar uzaktan eğitime geçecek. EBA üzerinden canlı ders yapacak. Okul idaresi tarafından ise canlı derslere ilişkin istatistikler görülebilecek ve sürecin takibi yapılacak.

İşte MEB tarafından okullara ulaştırılan bilgilendirme mesajı:

''Değerli Müdürlerimiz,

Covid 19 tedbirleri dogrultusunda karantinaya giren sınıflara internet üzerinden canlı ders uygulaması yapılacaktır.

Okullarda gerçekleştirilen Canlı Ders istatistiklerine Okul Müdür ve Müdür Yardımcıları; EBA İçerisinde ‘Canlı Dersler’ menüsü yardımı ile açılan ekrandan tarih ve öğretmen filtrelemesi imkanlarıyla erişebilmektedirler.

Aynı zamanda rapor.eba.gov.tr sistemi yardımıyla Okul Müdürleri ile İlçe Müdürleri görevli oldukları kurumlar kapsamında gerçekleştirilen tüm EBA kullanımına ilişkin istatistikleri görüntüleyebilmektedirler. Kullanım istatistikleri EBA, EBA Akademik Destek, Canlı Ders ve Harici Canlı Derslere ilişkin Öğretmen, Öğrenci ve Veli kullanımını kapsamaktadır. İçinde bulunulan eğitim yılının istenilen tarih aralıkları filtrelenebilmekte bunun yanında kullanıcının yetkisi kapsamında yer alan  ilçe ve okullara ilişkin istatistikler de filtrelenerek tercih edilen detayda inceleme sağlanabilmektedir.

Karantinaya giren sınıflarda canlı ders yapılması ile ilgili sürecin yakından takip edilmesi ve gereken önlemlerin alınması hususunda ilginizi ve gereğini istirham ediyoruz.''

OGRETMENMEB.COM / ÖZEL HABER