E-Okul VBS ne zaman kapanıyor? Devamsızlık ve not girişleri en son ne zaman girilebilir?

E-Okul VBS ne zaman kapanıyor? Devamsızlık ve not girişleri en son ne zaman girilebilir?

E-Okul Veli Bilgilendirme sistemi hangi gün kapanıyor? E-okul üzerinden devamsızlık ve not girişleri en son ne zaman yapılacak? Öğrencilerin karne gününe sayılı günler kala işte merak edilenler

2023-2024 eğitim öğretim yılı 14 Haziran Cuma günü karne dağıtımı sonrası sona erecek. Karnelerini henüz almamış olan öğrencilerin en çok merak ettiği soru E-okul giriş tarihleri oldu. Derslere yönelik not bilgisinin paylaşıldığı e-okul ekranı üzerinden devamsızlık ve davranış notları da görüntülenebiliyor.

Peki E-okul ne zaman kapanıyor?

10 Haziran Pazartesi günü başlayan etkinlik haftası boyunca e-okul sistemi açık tutulacak. Karne gününe kadar sistem görüntülenebilecek. E-okul ekranı üzerinden veliler ve öğrenciler not bilgisini, devamsızlık, dönem sonu not ortalamasını veya davranış puanlarını görüntüleyebilecek.

Karne gününe birkaç gün kala e-okul not ve devamsızlık girişleri durdurulacak. O tarihten itibaren sistem kapanacak. Öğretmenlerin veya müdürlerin kapanan sistem nedeniyle not bilgisi girişi yapması mümkün olmayacak.

E-Okul Veli Bilgi Sistemine Nasıl Erişilebilir?

E-Okul devamsızlık ve not bilgisi sorgulaması yapmak isteyenler e-okul.meb.gov.tr adresine giriş yaparak Veli Bilgilendirme Sistemi kategorisine geçebilir. Sisteme e-devlet şifresi ve T.C kimlik numarası kullanılarak giriş işlemi sorunsuz şekilde tamamlanabilir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Öğretmen MEB İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.