E okul kilitlendi mi? Not girişleri işlemleri durduruldu mu?

E okul kilitlendi mi? Not girişleri işlemleri durduruldu mu?

Tüm yurtta 2023 2024 eğitim öğretim yılı 14 Haziran Cuma günü sona erecektir. Öğretmenler ise not girişi işlemlerini tamamlamak üzereler. Peki e-okul sistemi ne zaman kapatılacak? Detaylar haberimizde...

2023 2024 eğitim öğretim yılının sona ermesine az bir zaman kaldı. Söz konusu eğitim öğretim yılının sona ermesinden hemen önce okullarda sınıfta kalacak öğrenciler, takdir ve teşekkür belgesi verilecek olan öğrenciler belirlenmektedir.

Ancak söz konusu iş ve işlemler için ise en önemli süreç karne basım işlemleridir. Tüm notlar ve devamsızlık işlemleri girdikten sonra okul yönetimden önce e-okul kapatılacak ve ders notlarında herhangi bir değişikliğe gidilemeyecek.

Ardından karne basım işlemleri gerçekleştirilecek. E-okul'da bulunan not kilitle menüsü üzerinden yapılacak olan ders notu kilitleme işlemleri okul yönetim deyince gerçekleştirebilecektir.

Söz konusu not kilitleme işlemleri öncesinde öğretmenlere notların girileceği son tarih ile ilgili uyarı yapılacaktır. Not kilitleme işlemlerinin ardından söz konusu not giriş işlemleri okul yönetimi nezaretinde yapılabilecektir.

Öğretmen Meb / ÖZEL HABER

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Öğretmen MEB İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.