Yeni Milli Eğitim Bakanı Kim Olacak?

Yeni Milli Eğitim Bakanı Kim Olacak?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Ordu'dan milletvekili olarak seçildi. Peki yeni Milli Eğitim Bakanı kim olacak?

Kamuajans sitesinde yer alan habere göre; "14 Mayıs seçimleri ile birlikte Milli Eğitim Bakanı Mahmut ÖZER Ordu'dan milletvekili olarak seçildi. Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci tura kalmasıyla birlikte ve çıkan sonuçlara bakıldığında 2.turda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 28 Mayıs'ta kazanacağına kesin gözüyle bakılıyor .

29 Mayıs sonrası mevcut kabinede bir kaç bakan dışında değişikliğe gidilecek değişecek bakanlar arasında Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'de bulunuyor .

Ankara kulislerinde yeni Milli Eğitim Bakanı için şimdiden bazı isimler geçiyor bu isimler arasından sıyrılan ve bugüne kadar ismi zikredilmeyen ve yeni dönemde Milli Eğitim Bakanı olacağına adeta kesin gözüyle bakılan bu ismi siz değerli okurlarımıza aktaracağız.

 Yeni Milli Eğitim Bakanının MİLLİ SAVUNMA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ Sayın Prof.Dr. Erhan AFYONCU'nun olması bekleniyor.

Erhan AFYONCU KİMDİR?

Prof.Dr. Erhan AFYONCU 20.07.1967’de Tokat’ta doğmuştur. İlk ve orta öğrenimini burada tamamlamıştır. 1984’te başladığı Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi, Sosyal Bilgiler Eğitimi Bölümü Tarih Öğretmenliği Anabilim Dalı’ndan 1988’de mezun olmuştur. 1989’da Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi, Sosyal Bilgiler Eğitimi Bölümü, Tarih Öğretmenliği Anabilim Dalı’na Araştırma Görevlisi olarak atandı. Yüksek lisansını Marmara Üniversitesi’nde Necati Efendi Tarih-i Kırım (Rusya Sefaretnamesi) isimli tez ile 1990’da tamamlamıştır. 1997’de Osmanlı Devlet Teşkilatı’nda Defterhane-i Âmire (XVI-XVIII. Yüzyıllar) isimli tez ile doktorasını bitirmiştir. 2000 yılında Yardımcı Doçent olmuştur. 2001 yılı Mayıs ayında Marmara Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü’ne geçmiştir. 2008 yılında doçent, 2014 yılında profesör olmuştur.

Kaynak: www.kamuajans.com

Etiketler :