MEB'de Yönetici Atama/Görevlendirme Yönetmeliği Değiştirildi

MEB'de Yönetici Atama/Görevlendirme Yönetmeliği Değiştirildi

MEB'den görevde yükselme ve unvan değişikliği yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmelik yayımlandı.

 Milli Eğitim Bakanlığı Personelinin Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik 31650 ve 5 Kasım 2021 tarihli Resmi Gazete'de yayımlandı.

 Değiştirilen yönetmelikte il milli eğitim müdür yardımcısı ve ilçe milli eğitim müdürlüğü kadrolarına atanacaklar için aranan şartlara yeni şartlar eklendi. Buna göre il milli eğitim müdür yardımcısı ve ilçe milli eğitim müdürü olacaklar için okul/kurum müdürlüğü görevinde en az 4 yıl veya şube müdürlüğü kadrosunda en az 2 yıl görev yapma şartı getirildi. Görev yapma şartlarının sağlanması için ilgili görevlerde asaleten görev yapmış olmak gerekiyor.

  Dolayısıyla il milli eğitim müdür yardımcısı ve ilçe milli eğitim müdürü olacak yöneticiler ya 4 yıl kadrolu okul müdürlüğü yapmış olacak ya da kadrolu 2 yıl şube müdürlüğü yapmış olacak. Görevlendirme ile çalışılan süreler hesaba katılmayacak. Yönetmelik yeni yürürlüğe girdiği için halen görevde olan yöneticileri etkilemeyecek.

 İŞTE MEB'DE UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ VE GÖREVDE YÜKSELME YÖNETMELİĞİNİN TAMAMI

OGRETMENMEB.COM / ÖZEL HABER

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Öğretmen MEB İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.