MEB'de İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ataması Yapıldı

MEB'de İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ataması Yapıldı

MEB'de bir il müdürü ile bir ilçe müdürü ataması yapıldı.

Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürü Nesrin Kakırman, Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü olarak atandı. Nesrin Kakırman'dan boşalan Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevine ise Özcan Türkoğlu görevlendirildi.

Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü Nesrin KAKIRMAN'ın Göreve Başlama Mesajı

18 Şubat 2022 tarihi itibariyle Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü olarak göreve başlamış bulunmaktayım. Binlerce yıllık tarihi geçmişiyle; bilim, kültür, sanat, spor ve eğitim şehri Eskişehir'de eğitim öğretim adına bu sorumluluğu üstlenmenin, bu görevi yapacak olmanın heyecanı ve mutluluğunu yaşıyorum. Ayrıca milli tarihimizde yeri büyük olan, kültürel ve sosyal değerleriyle her zaman ülkemizin gözbebeği sayılan bu güzide şehrin eğitimden sorumlu yöneticisi olmaktan da büyük onur duyuyorum.

Öncelikle bizleri bu kutsal vazifeye layık gören Sayın Bakanımız Prof. Dr. Mahmut Özer'e şükranlarımı sunuyorum. Bizlerden önce bu güzide şehrin güzel insanlarına, istikbalimiz olan çocuklarımıza ve gençlerimize emeği geçen tüm eğitim çalışanlarına canı gönülden teşekkür ediyorum.

Üzerimizdeki görevin hassasiyetinin ve bize yüklediği sorumluluğun bilincinde olarak Eskişehir'in güzide öğrencilerine en kaliteli eğitim hizmetini ulaştırabilmek için tüm paydaşlarla işbirliği ve koordinasyon içerisinde çalışacağımıza yürekten inanıyorum. İçerisinde bulunduğumuz dönem itibariyle, ülkemizin kalkınmasının en önemli unsurlarından biri eğitimdir. Öğrencilerimizin yirmi birinci yüzyıl becerileriyle donatılması için araştırma, geliştirme, teknolojik, yapım, donatım ve benzeri tüm imkânlarımızı seferber edeceğiz.

Anadolu'yu İstanbul'a bağlayan ticaret yollarının kesişim noktasında kurulduğu için birçok medeniyete ev sahipliği yapan ve Anadolu'ya yolu düşen tüm medeniyetlerden izler taşıyan,  eğitim, tarih, kültür ve sanat merkezi haline gelmiş, Nasreddin Hoca, Hızır Bey, Şeyh Edebali, Yunus Emre gibi dünyaca tanınmış değerimizle ve sahip olduğu muazzam mirasla Türk Dünyası kültür başkenti unvanı almış bu güzel şehirde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün gösterdiği çağdaş uygarlık hedefini yakalamak ve ülkemizin eğitime dair temel hedeflerinin gerçekleştirilmesini sağlamak amacıyla tüm eğitim çalışanlarının, kamu kurum ve kuruluşlarının, sivil toplum örgütlerinin, basın mensuplarının ve tüm Eskişehirlilerin görev sürem boyunca bize yardım ve desteklerini esirgemeyecekleri düşüncesiyle şahsım adına selam, sevgi ve saygılarımı sunarım.

Anadolu'nun sosyal ve kültürel açıdan en zengin kentlerinden olan bu güzel şehirde görev yapacak olmamın, geleceğimizin teminatı öğrencilerimiz, velilerimiz, il ve ilçelerdeki en ücra köşeye kadar idarecisinden personeline tüm çalışma arkadaşlarımız ve şahsım için, şehrimizin ve ülkemizin yarınları için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

Saygılarımla.

Nesrin KAKIRMAN

Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü

--------------------------------------------------------

Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürü Özcan TÜRKOĞLU'nun Göreve Başlama Mesajı

18 Şubat 2022 tarihi itibariyle Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak göreve başlamış bulunmaktayım. Eğitim ve öğretimde her daim güçlü, coğrafik ve turistik güzellikleri ile de huzur veren güzide ilçemiz Beşiktaş'ta görev yapmanın heyecanını, mutluluğunu ve kıvancını yaşıyorum. Bizlerden önce ilçemize, ilçemizin kıymetli insanlarına, geleceğimizin teminatı olan sevgili çocuklarımıza ve gençlerimize emeği geçen değerli eğitim neferlerine gönülden teşekkür ediyorum.

Şahsıma tevdi edilen bu kutsal görevin gururunu taşımakla birlikte bu görevin büyük bir sorumluluğu üstlenmek anlamına geldiğinin de farkındayım. Beşiktaş İlçesi Millî Eğitim Müdürlüğü camiasının kıymetli yol arkadaşları ile birlikte olmanın verdiği onur ve heyecanı içindeyim.  

Bakanlığımızın belirlediği eğitim politikalarını, bütün paydaşlarımızla beraber gönül ve elbirliğiyle üstün vazife şuuru ve anlayışı içerisinde gerçekleştireceğiz. Sivil toplum ve katılımcılık ilkelerine bağlı kalarak; geleceğimizin teminatı ve hazinesi olan öğrencilerimizin, her şeyin en güzeli ve en iyisine layık olduğu bilinci ile hareket edeceğiz.  

Okuyan, araştıran, düşünen, bilim ve teknolojiyi yararlı bir şekilde kullanan, milli ve manevi değerlere bağlı insani değerleri özümsemiş, kendine güvenen bireyler yetiştirmek hedefimizdir. Değerli ekibimizle birlikte bunu başarmak için büyük bir gayret ve inançla çalışacağız.  İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü çatısı altında görev yapan bütün yol arkadaşlarıma, saygıdeğer velilerimize, sevgili gençlerimize sağlık, mutluluk ve başarılar temenni eder, saygı ve sevgilerimi sunarım.      
       Bu duygu ve düşüncelerle Sayın Kaymakamımız, Sayın Belediye Başkanımız, sivil toplum kuruluşlarımız, üniversitelerimiz, velilerimiz ve diğer tüm paydaşlarımızla bilimin ışığında bir ekip ruhu içerisinde anlamlı, güzel işlere imza atacağımıza duyduğum inancı da dile getirmek istiyorum. 


        Saygılarımla.

Özcan Türkoğlu

Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürü