Ataması Yapılan İl Milli Eğitim Müdürü Göreve Başladı

Ataması Yapılan İl Milli Eğitim Müdürü Göreve Başladı

İl milli eğitim müdürü merkeze çekilmişti. Yerine gelen isim belli oldu. İşte göreve başlama mesajı...

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen merkeze çekilmişti. Gönen, görevden ayrılışı sebebiyle veda mesajı yayımlamıştı.

Gönen'in yerine gelen isim belli oldu.

Ramazan Aşçı, Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü olarak görevlendirildi.

Göreve başlayan Aşçı, şu mesajı yayımladı:

Değerli Eğitimciler, Sevgili Öğrenciler, Kıymetli Veliler ve Çok Değerli Adıyamanlılar,

Tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış huzur ve barış diyarı kadim şehrimiz Adıyaman'da İl Milli Eğitim Müdürü olarak bugün itibariyle göreve başlamış bulunmaktayım.

Türkiye'nin en güzide şehirlerinden biri olan Adıyaman'a atanmış olmamın şahsım ve tüm Adıyamanlı hemşerilerimiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

Tarihi ve kültürel değerleri ile Türkiye'nin en önemli kentlerinden biri olan Adıyaman'ımızın geleceği adına elimden gelen tüm gayreti göstereceğimi bilmenizi isterim.

Eğitim için çözüm odaklı iş birliği, vizyon odaklı hizmet ve tüm bireylerin katılımını sağlayacak bir yönetişim süreci ile eğitimin tüm bileşenlerini aktif hale getirmeye gayret edeceğiz. İlimizde eğitim alanında başarının arttırılması, eğitim ortamlarının daha da iyileştirilmesi için herkesin desteğinin gerektiğini düşünüyorum. Görev sürem boyunca tüm eğitim çalışanları, kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum örgütleri, basın mensupları, hayırseverler ve tüm Adıyamanlı hemşerilerimizle birlikte yürüyeceğimize olan inancım tamdır.

Milli Eğitim Müdürlüğümüzün kapısı bütün paydaşlarımıza her zaman açık olacaktır. Takım ruhu ve heyecanımızla birlikte inşallah birçok başarıya hep beraber imza atacağız. Temel stratejimiz eğitimde kalitenin arttırılması ve eğitim altyapısının tamamlanması olacaktır.  Öğrencilerimizin; akademik ve sosyal becerilerini de destekleyerek iyi yetişmiş bireyler olmaları için hep birlikte gayret göstereceğiz.

Kurumlarımızın fiziki ve teknik şartlarını standartlara ulaştırmaya çalışıp okullarda bilimsel, sosyal, kültürel ve sportif çalışmaların daha fazla yapılması için çaba harcayacağız.

Bakanlığımız tarafından gösterilen hedefleri Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün yönetim süreci ile bütünleştirerek tüm paydaşlarımızla ve Milli Eğitim camiası ile birlikte elimizden gelen çabayı harcayacağız.

Başta tüm Milli Eğitim çalışanları ile birlikte mesai mefhumu gözetmeksizin Adıyaman'a hizmet etmenin azmi ve gayreti içinde olacağımızın bilinmesini isterim. Bütün çabamız en değerli varlıklarımız olan geleceğimizin teminatı çocuklarımızın iyi yetişmesi ve ülkenin geleceğinde söz sahibi olacak erdemli bireyler olmalarıdır.

Eğitimin farklı kademelerinde çeşitli hizmetlerde bulunmuş biri olarak şehrimize yeni bir heyecan kazandırarak İlimizi her alanda bir adım daha ileri götürmenin gayreti içinde olacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle görevime başlarken başta Sayın Valimize, tüm kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticilerine, bütün Adıyamanlı kardeşlerime, ekip arkadaşlarıma, okul yöneticilerimize, öğretmenlerimize, personellerimize ve velilerimize saygı ve selamlarımı sunar, eğitim camiasının temel unsuru olan sevgili öğrencilerimizin eğitim adına attığı her adımın başarıya dönüşmesini temenni ederim.

Saygılarımla.

RAMAZAN AŞÇI KİMDİR?

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Ramazan AŞCI; ilköğrenimini Sinop Erfelek İnesökü İlköğretim Okulunda, ortaöğrenimini Sinop Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1994 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun olan Ramazan AŞCI, 2002 yılında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Tasavvuf alanında tezli yüksek lisansını, 2013 yılında İstanbul Aydın Üniversitesi Yönetim alanında ikinci yüksek lisansını tamamlamışlardır.

Mesleki kariyerine öğretmen olarak atandığı Gaziantep ili, Nizip ilçesi, Nizip Lisesinde öğretmen olarak başlayan Ramazan AŞCI, sırası ile Küçükçekmece Söğütlüçeşme Lisesinde öğretmen ve Kadriye Moloğlu Lisesinde öğretmen ve müdür yardımcılığı; Prof. Dr. Sabahattin Zaim Anadolu Lisesinde okul müdürlüğü, Fen ve Sosyal Bilimler Programı uygulayan proje okul TOKİ Güneşparkevleri Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde okul müdürlüğü görevlerinin ardından Küçükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapmıştır.

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Ramazan AŞCI; sekiz yıl İstanbul Sinop Spor Kulübü Başkanlığını başarılı bir şekilde yürüterek Öncü Spor Yönetim Kurulu Üyeliği ve Asbaşkanlığı da yapmıştır.

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Ramazan AŞCI Sinop Eğitim Vakfı Kurucusu aynı zamanda Mütevelli Heyeti Üyesidir. İlim Yayma Cemiyeti’nin Küçükçekmece kurucusu olup Eğitim Komisyonu Başkanlığı yapmıştır.

2010 yılı Prof. Dr. Sabahattin Zaim Lisesi Okul Müdürü iken Türkiye’nin en önemli fikir ve ilim adamlarından merhum Prof. Dr. Sabahattin Zaim adına ithaf olunan “En İyi Öğretmen” yarışmasının koordinatörlüğünü gerçekleştirerek ülke genelinde öğretmenlere yönelik yapılan nadir ve güzel bir projenin altına imzasını atmıştır.

Comenius Okul Ortaklıkları AB Projesi koordinatörlüklerinin yanı sıra 2015-2016 Eğitim-Öğretim döneminde Kültür Bakanlığı ve ÖNDER işbirliğiyle Türkiye’nin Enleri’nin belirlendiği yarışmada eğitim ile ilgili “Yaşayarak Öğreniyorum” projesi ile ülke genelinde en iyi eğitim projesi ödülünün sahibi olmuştur.

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Ramazan AŞCI, İngilizce ve Arapça iki dil bilmekte olup, evli ve üç çocuk babasıdır. Görevine başladığı tarihten günümüze kadar eğitim alanında kendini her zaman geliştiren, emsal teşkil eden eğitim projelerine öncü, tarafsız ve ilkeli bir yaklaşımla vazifesini ifa etmektedir.

Etiketler :