Yeniden görevlendirmede atanamayanlar dikkat! Yöneticilikten istifa edenler boş kadro müjdesi!

Yeniden görevlendirmede atanamayanlar dikkat! Yöneticilikten istifa edenler boş kadro müjdesi!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından güncellenen 2024 yılı ilk defa görevlendirilecek yönetici başvuru kılavuzunda yeni bir detay ortaya çıktı. Yeniden görevlendirmede atanamayanlar ne yapacak? Yöneticilikten istifa edenler için işte o kadro müjdesi

EKYS 2024 hazırlık ve yönetici atamaları başvuru kılavuzunda yer verilen bilgiye göre bu yıl yöneticilikten ayrılıp yeniden görevlendirilecekler için işlemler 1 Temmuz itibariyle başlıyor. 28 Temmuz’a kadar devam edecek olan bu süreçte yöneticilikten ayrılıp yeniden görevlendirilecekleri neler bekliyor?

Yöneticilikten ayrılmış olup yeniden görevlendirmeye başvurmak isteyenlerin daha önceden en az 1 yıllık yöneticilik yapmış olması gerekiyor. Herhangi bir sebepten dolayı bu görevden ayrılmış olanlar başvuru yapabiliyor ancak kılavuzu da belirtilen bir istisna dışında başvurular dikkate alınıyor.

Yöneticilikten İstifa Edenler Dikkat!

İstifa edip ayrılanlar bir yıl cezalı kabul ediliyor. Bu sebeple başvuruları alınamıyor. Yöneticilikten istifa edenlerin boş kadro olduğu anda yöneticilik görevlendirilmeleri önceki kurumuna yapılabiliyor.

Boş kadro bulunmadığında ise yöneticiliğe görevlendirmeden önceki okulun bulunduğu ilçedeki farklı bir okula atama yapılıyor. Fakat burada önemli olan nokta boş kadro olması. Bir önceki ilçede yönetici olan kişinin durumunda bir değişiklik yaşanmıyor. En son öğretmenlik yaptığı bir okul değildi mevcut okulundan bir önceki okul dikkate alınıyor.

Yeniden görevlendirmede atanamayanlar ilçe içinde boşluk yoksa ildeki bir kuruma öğretmen olarak atanabiliyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Öğretmen MEB İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.