Yeni Atanan İl Müdürü Tayinini Bursa'ya Aldırdı

Yeni Atanan İl Müdürü Tayinini Bursa'ya Aldırdı

TÖBSEN Basın Açıklaması

Tüm Öğretmenler Birliği Sendikasından sitemize gönderilen basın açıklaması:

İLİMİZE YENİ ATANAN İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SEYİD ALİ BÜYÜK YAŞANAN FELAKETİN ARDINDAN EĞİTİM EMEKCİLERİNİ YÜZÜSTÜ BIRAKARAK TAYİNİNİ BURSA'YA "ALDIRDI". 
ÜLKEDEKİ EN BÜYUK  FELAKET LİYAKATSIZ ATAMALARDIR.

MEB felaketin yaşandığı illerde, eğitim emekçilerinin ve ögrencilerin yaşadığı sorunlarla ilgilenmek bir yana  gerçek dışı,geçerliliği olmayan adımlar atmaya devam ediyor. 
Evi yıkılan, büyük bir travma  geçiren, kalacak yeri olmayan eğitim emekçileri tayin istemelerinin öne geçmiştir.
Depremin yaşandığı 10 ilde yaklaşık 3,5 milyon öğrenci, 210 bin öğretmen var. Deprem bölgesinde tam bir felaket yaşanmaktadır. Komşusunu, ailesini,akrabasını, ögrencisini, arkadaşını kaybeden; evi yıkılan, hasarlı olan ve bunun neticesinde barınma sorunu yasayan, deprem travması ile karşı karşıya kalan on binlerce eğitim emekçisine empatiden yoksun ve sadece görünürde bir şey yapılıyormuş izlenimi vermek için komutlar verenleri unutmayacağız. Öyle ki MEB sahadan o kadar uzak ki hala kaç öğretmenin vefat ettiğini bilmemektedir. 

Böyle bir tablo içindeyken MEB bugün büýük bir kıyak atama gerçekleştirmistir.  Konya İl Milli Eğitim Müdürü iken ,30 Haziran 2022 tarihinde  Hatay Milli Eğitim Müdürlüğü'ne getirilen Seyit Ali BÜYÜK bugün itibariyle  Bursa Milli Eğitim Müdürü yapılmış, Bursa Milli Eğıtım Müdürü Hatay Milli Eğitim Müdürü olmuştur. Bu kadar yıkımların, kayıpların yaşandığı bir felakette dünya kamuoyunun yüreği, gözü felaket yaşayan illerde iken, MEB Seyid Ali BÜYÜK'e kıyak atama yapma zamanını bulmuştur. 
Tüm Öğretmenler Birliği Sendikası olarak MEB'e çağrımızdır!!! 
Aynı hızla eğitim emekçilerinin ve öğrencilerin sorunlarını çözünüz!!
Bu atama sòz konusu il Milli Eğitim Müdürü'nün beceriksizliğinden veya  süreci yönetemediğinden kaynaklı ise görevden alınmalıdır.
Bu atama Kızılay'ın AHBAP'a çadır satması kadar skandal içermektedir.
Bu ülkenin başına gelen en büyük felaket Torpil, Adamcılık ve Liyakatsızlıktır. Hatay'daki sağlam okulların devlet dairelerine dönüştürülmesine sessiz kalan, depremzede öğrenci ve öğretmen için bir plânı olmayan, bu zor durumda şehri terk eden Seyit Ali Büyük'ü ve Milli Eğitim Bakanı'nı asla affetmeyeceğiz.

TÖBSEN YÖNETİM KURULU

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Öğretmen MEB İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
1 Yorum