Öğretmenler Odasındaki Ayrım Son Bulmalıdır

Öğretmenler Odasındaki Ayrım Son Bulmalıdır

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ: ''Öğretmenler Odasındaki Ayrım Son Bulmalıdır''

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ, Sakarya temasları kapsamında Adapazarı Sait Faik Abasıyanık Ortaokulu ve  Serdivan Nilüfer Özel Eğitim İş Uygulama Okuluna ziyaretlerde bulunarak öğretmenler odasında öğretmenlerin sorunlarını dinledi.

Genel başkan ÖĞRETİCİ öğretmenler odasında ücretli, geçici, sözleşmeli ve kadrolu ayrımına bir de Öğretmenlik Meslek Kanunu ile birlikte uzman ve başöğretmenliğin eklendiğini hatırlattı. Ücretli öğretmenliğin kaldırılarak ihtiyaç kadar öğretmen atamasının yapılması ve her öğretmenin KADROLU olarak istihdam edilmesi gerektiğini belirtti. Uzman ve başöğretmenlik unvanları için farklı bir ayrıma gerek duymadan her öğretmenin ücretinin artırılması ve sonrasında 8 yılımı dolduran meslektaşlarımıza uzmanlık için öngörülen tazminat, 15 yılını dolduran meslektaşlarımıza ise başöğretmenlik için öngörülen tazminatın verilmesi gerektiğini ifade etti.

Her öğretmen zaten UZMAN iken öğretmenleri bir de uzman ve başöğretmenlik için ayırmanın doğru olmadığını, öğretmenler odasında bunun farklı sorunlara yol açacağını ifade etti.
Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Ali COŞGUN ve Sakarya il başkanımız Saim TUNÇ'un da eşlik ettiği okul ziyaretleri sonrasında Sakarya il milli eğitim müdürü Ebubekir Sıddık SAVAŞÇI da ziyaret edilerek Sakarya'daki eğitim öğretim hakkında görüşüldü.

Etiketler :