MEB'de görev yapan şefler, Talip Geylan'ı ziyaret etti

MEB'de görev yapan şefler, Talip Geylan'ı ziyaret etti

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı görev yapan şefler, 08.03.2023 tarihinde Türk Eğitim Genel Başkanı Talip Geylan’ı ziyaret etti.

Yaşadıkları ücret mağduriyetlerini dile getiren kamu şefleri, ayrıca 3600 ek göstergeden yararlanamadıklarını, bu nedenle dilekçe kampanyası düzenlediklerini ve topladıkları dilekçeleri Milli Eğitim Bakanlığına ilettiklerini bildirdi.

Birinci derecedeki bütün kamu görevlilerine 3600 ek gösterge verilmesi konusunun takipçisi olduklarını kaydeden Genel Başkan, “Türkiye Kamu-Sen olarak 3600 ek gösterge kanun değişikliğinde aksayan yönlerin giderilmesi ile birinci derecedeki bütün kamu görevlilerine 3600 ek gösterge verilmesi hususundaki raporumuzu ve değişiklik teklifimizi TBMM Grup Başkanvekillerine ilettik. Geçtiğimiz günlerde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’i ziyaretimizde de bu konuyu gündeme getirdik. Türkiye Kamu-Sen olarak kamu görevlilerine 3600 ek gösterge verilmesi hususunun takipçisi olduğumuzun bilinmesini istiyoruz” dedi.

Genel idari hizmetler sınıfında çalışan personelin aylık ücretleri konusunda da ciddi sıkıntılar yaşadıklarını belirten Geylan; “Şeflerimiz başta olmak üzere şube müdürleri ve müfettişlerin aylık ücretleri yaptıkları görevlere mütenasip değildir. Bu personelin aylık ücretlerinin pozisyonlarına uygun ve insanca yaşayabilecekleri bir seviyeye getirilmesi için üzerimize düşen gayreti yerine getirecek, konuyu yakinen takip edeceğiz.” dedi.

Etiketler :