EBS, Artık 3600 Ek Göstergeyi Kabul Etmediklerini Açıkladı

EBS, Artık 3600 Ek Göstergeyi Kabul Etmediklerini Açıkladı

Eğitimciler Birliği Sendikası eğitim çalışanlarına 3600 ek göstergeye ilave 600 puan eklenerek 4200 ek gösterge verilmesini istedi.

Ebs.org.tr'de yer alan haber şöyle:

Tüm eğitim çalışanlarına ilave 600 puan verilmelidir


Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hasan Yalçın Yayla, tüm eğitim çalışanlarına ilave 600 puan verilmesi gerektiğini belirterek, bu taleplerinin karşılık bulması için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Hasan Yalçın Yayla, Denizli 1 No’lu Şube’nin şef, memur, teknik ve yardımcı hizmetler personelinin katılımıyla düzenlediğini toplantıya katılarak, sendikal çalışmalara ve eğitim gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Hizmetli, memur ve şefler başta olmak üzere, tüm genel idare hizmetleri ve yardımcı hizmetler sınıfına tabi çalışanların emeğinin karşılığının verilmesi gerektiğini ifade eden Yayla, “Genel idare hizmetleri ve yardımcı hizmetler sınıfı çalışanlarının mali ve özlük haklarında iyileştirmeler yapılmalı; görevde yükselme, unvan değişikliği ve yer değişikliği talepleri ivedilikle karşılanmalıdır. Sendika olarak bu taleplerimizin yerine gelmesi için mücadelemizi kararlılıkla sürdürüyoruz” dedi.

Eğitim çalışanlarının beklentilerine ve karşılaştıkları sorunlara değinen Yayla, Memur-Sen ile müzakere edilecek olan 3600 ek gösterge konusunun 2022 yılı içerisinde bir sonuca bağlanacağını kaydederek, tüm eğitim çalışanlarına ilave 600 puan verilmesini istediklerini, bu konuda oldukça ısrarcı olduklarını dile getirdi.

Yayla, Ekim 2021 Kurum İdari Kurulu kararı gereği görevde yükselme sınavının 2022 yılının ilk altı ayında duyuruya çıkılması için Bakanlık nezdinde görüşmelerin yapıldığını ve bu konudaki çabalarının devam ettiğini ifade etti.

Hasan Yalçın Yayla, 4/C’den 4/B’ye geçen personelin sorunlarından emeklilik, ek gösterge gibi birçok konunun 2022 yılında çözüme kavuşturulacağını; eğitim-öğretime hazırlık ödeneğinin tüm eğitim çalışanlarına verilmesi konusunda mücadelelerinin sürdüğünü, ödül ve başarı belgelerinde eğitim-öğretim hizmetleri sınıfı dışında kalan personel için bir oran ayrılması gerektiği konusunda çalışma başlatılacağını, ek protokol ile mali kayıpların telafi edilmesi için gerek Cumhurbaşkanlığı gerekse Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile görüşmeler yaptıklarını söyleyerek, sürecin ivedi olarak başlatılması için girişimlerinin ve çalışmalarının devam ettiğini kaydetti.


Eğitim-Bir-Sen Denizli 1 No’lu Şube Başkanı Feyzullah Öselmiş, eğitimin görünmez kahramanlarıyla birlikte olmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti. Bugüne kadar yapılan görevde yükselme sınavlarında hazırlık kitabı, deneme, kurs desteğiyle sınavı kazananların yüzde yetmişten fazlasının Eğitim-Bir-Sen üyesi olduğuna dikkat çeken Öselmiş, yapılan son promosyon ihalesinde hazırlık çalışması, ihale aşaması başta olmak üzere, beklentileri karşılayan bir rakamın alınması için ortaya koydukları mücadelenin sonuç verdiğini sözlerine ekledi.

 Kaynak: Eğitim Bir Sen

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Öğretmen MEB İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
1 Yorum