Ali Yalçın: ''Dolduruşa Gelecek Bir Kitle Değiliz''

Ali Yalçın: ''Dolduruşa Gelecek Bir Kitle Değiliz''

Memur-Sen genel başkanı Ali Yalçın, dolduruşa gelecek, sokağa inecek bir kitle olmadıklarını belirtti.

 Memur-Sen ve Eğitim Bir Sen genel başkanı Ali Yalçın, ülkenin okumuş ve enelektüel kesmi olduklarını belirterek dolduruşa gelerek, sufle ile sokağa dökülecek bir kitle olmadıklarını söyledi. Yalçın, dertlerinin ekmek, emek ve memleket olduğunu vurguladı. 

 Genişletilmiş il divan toplantısı için Muş'a giden ve bir dizi temaslarda bulunan Yalçın, toplu sözleşme hakkında da açıklamalarda bulundu. 6. dönem toplu sözleşme görüşmelerinin konuşulacak ve üzerine vurgu yapılacak bir sözleşme olduğunu savunan Yalçın, en önemli kazanımlarının sendikalı ile sendikasız memurların ayrımını yaptıkları olduğunu belirtti. 1 Ocak 2022'den sonra en az %1 temsil gücü olan sendikalara üye olan memurlar ocak, nisan, temmuz ve ekim aylarında 400 TL toplu sözleşme ikramiyesi alacak.

 3600 ek göstergenin kapsamının genişletilebileceği sinyalini veren Yalçın, 2022 yılında söz verildiği gibi tartışılıp gerekenlerin yapılacağını söyledi. Öte yandan ülkenin en önemli gündemlerinden birinin 2023 seçimleri olduğunu ifade eden Yalçın, şu ifadeleri kullandı:

 "Siyaset kendi içerisinde 2023'e ilişkin bir mücadele yürütüyor. Kiminin Tayyip Erdoğan'la sorunu var, kiminin Tayyip Erdoğan sorunu var. Bizim ne Tayyip Erdoğan'la sonumuz var, ne de Tayyip Erdoğan sorunumuz var. Bizim öyle bir derdimiz yok. Biz Memur-Sen'iz. Bizim üzüm yemek gibi bir derdimiz var, bağcı dövmek gibi bir derdimiz yok. Biz topuk selamıyla sokağa inmeyiz, biz kritik dönemlerde sokakta mikser görevi görmeyiz. Bizim aklımız bize yeter. Başkasının aklıyla hareket etmeyiz biz. Entelektüel kapasiteyiz biz. Profesör, doçent, mühendis, doktor, öğretmen ve imam bana üye. Dolayısıyla Türkiye'nin okumuş, yazmış, entelektüel kapasitesiyiz biz. Öyle dolduruşa gelecek, sufleyle sokağa indirilecek kitle falan değiliz. Benim sorunum ekmek, benim sorunum emek, benim sorunum memleket."

OGRETMENMEB.COM / ÖZEL HABER

Etiketler :