Ali Yalçın'dan 3600 Ek Gösterge Toplantısı Sonrası Açıklama

Ali Yalçın'dan 3600 Ek Gösterge Toplantısı Sonrası Açıklama

Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'dan 3600 ek gösterge toplantısı sonrasında önemli açıklamalar...

 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Memur Sen arasında ikincisi gerçekleştirilen ek gösterge çalışmalarına dair toplantı sona erdi. Toplantıdan sonra Ali Yalçın bazı açıklamalarda bulunurken üçüncü ve büyük ihtimalle son toplantının 10 Mayıs 2022 tarihinde yapılacağı duyuruldu.

 Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'ın resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamalar şöyle:

Ek Gösterge Komisyonu Olarak 10 Mayıs’ta 3.Toplantıyı Yapacağız.

1- “Ek Gösterge Çalışması”nın İkinci Toplantısını bugün gerçekleştirdik.
İlk toplantıda kamu idaresi tarafından mevcut personel sayıları ve ek gösterge sistemine ilişkin verilerin yer aldığı bir sunum yapılmıştı.

2-Bugünkü toplantıda, ek göstergelere yönelik düzenlemenin bütün kamu görevlilerini kapsamasını ve Tazminat Yansıtma Oranları’na ilişkin adaletsizliğin giderilmesi gerektiğini aktardık. 10 Mayıs’a kadar karşılıklı çalışmamız kesintisiz devam edecektir.

3-Bu sürede kamu idaresi ile Konfederasyonumuzun ve Sendikalarımızın teknik heyetleri periyodik olarak görüşmeler gerçekleştirecek ve kamu görevlilerinin beklentilerini aktaracağız. 10 Mayıs'ta ek gösterge ve tazminat yansıtma oranlarına ilişkin taslak oluşmasını arzuluyoruz.

4-Temel yaklaşımımız; ek göstergelere ilişkin düzenlemenin genel idari hizmetler, ek göstergesiz memurlar, avukatlar, teknik hizmetler sınıfı dahil bütün kamu görevlilerini kapsayacak şekilde düzenlenmesi ve emekli aylığı ile ikramiyelerin artırılmasını sağlamaktır.

5- Amacımız; 6.Dönem Toplu Sözleşme kararımız gereği ek gösterge sisteminin adil sonuç üretecek şekilde sonuçlanması, yeni mağduriyetlere yol açmaması ve bu konuda atılacak adımlarla köklü bir reforma imza atılmasıdır.

OGRETMENMEB.COM / ÖZEL HABER