YKS'de o görevlilere 5766 TL ödenecek

YKS'de o görevlilere 5766 TL ödenecek

8 ve 9 Haziran tarihlerinde düzenlenecek olan YKS için görev başvuruları hala daha devam etmektedir. Öğretmenler bu üç oturma katılmaları durumunda kaç TL ücret alacaklardır? En yüksek ücreti kimler alacaktır? Detaylar haberimizde...

8 ve 9 Haziran tarihlerinde düzenlenecek YKS 8 Haziran tarihinde düzenlenecek olan temel yeterlilik testi ile başlayacaktır. Temel yeterlilik testinin ardından 9 Haziran tarihinde alan yeterlilik testi ve son olarak 9 Haziran tarihinde yabancı dil testi uygulanacaktır.

Söz konusu sınav görevleri kapsamında en yüksek sınav görev ücreti 1922 TL ile bina sınav sorumlularına ödenecektir. Bina sınav sorumlusu olan görevliler 8 ve 9 Haziran tarihlerini düzenleyecek olan yks'de toplamda 5766 Türk Lirası ödeme alacaklardır.

yks-ucret-odeme.webpSalon başkanı olarak görevlendirilen öğretmenler ise söz konusu sınavlarda oturum başında 1057 TL ücret alacaklardır.

Sınavda görev alacak olan diğer personele ait ücretler aşağıdaki gibidir.

Salon Başkanı: 1.057 TL
Gözetmen: 1.025 TL
Yedek Gözetmen: 769 TL
Bina Sınav Sorumlusu: 1.922 TL
Bina Sınav Sorumlusu Yardımcısı: 1.281 TL
Bina Yöneticisi (Okul Müdürü): 1.217 TL
Bina Yöneticisi Yardımcısı (Müdür Yrd): 1.089 TL

Öğretmen Meb/ ÖZEL HABER

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenmeb.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.