Sınavların son dakikacıları dikkat! ÖSYM ve 1 saat hazırlık süresi kararı!

Sınavların son dakikacıları dikkat! ÖSYM ve 1 saat hazırlık süresi kararı!

ÖSYM tarafından düzenlenen sınavlarda saat 10.00'dan sonra sınav binasına alımlar durduruluyor. Sınav sabahı yüzlerce insanın mağduriyet yaşadığı bu durum KPSS ön lisans sınavı öncesinde yeniden gündem oldu. ÖSYM'nin paylaştığı işte o mesaj

1 Temmuz tarihinde uygulanacak KPSS önlisans sınavı öncesinde adaylar için uyarı verildi. ÖSYM tarafından paylaşılan KPSS ön lisans kılavuzunda sınavın uygulanması başlığı altında yer verilen o detay oldukça önemli kabul edildi.

Adayların kimlik ve güvenlik kontrollerinin sağlıklı şekilde tamamlanabilmesi, sınav salonuna giriş işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için sınava gireceklerin binanın kapısında sınavın başlama saatinden en az 1 saat önce hazır bulunması zorunlu hale getirildi.

ÖSYM'nin 10.00 Kuralı Kalktı mı?

ÖSYM'nin dikkatle üzerinde durduğu ve başvuru kılavuzunda yer verdiği bu kural resmiyet kazanmış her bilgi gibi günümüzde de geçerliliğini koruyor ve sınava gireceklerin en az bir saat kuralını dikkate alarak bu zorunluluğu yerine getirmesi isteniyor.

Başvuru kılavuzunda böyle bir bilgi yer almasına rağmen aday sınav günü saat 10.00'dan sonra binasına girmeye çalıştığında sınav salonuna alınmıyor. Sınavın cevaplama süresi başladıktan sonra binalara giriş yasaklanıyor.

Öğretmen Meb / ÖZEL HABER