2022 EKYS'ye Hangi Öğretmenler Girebilecek?

2022 EKYS'ye Hangi Öğretmenler Girebilecek?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2022 EYKS duyurusu yapıldı. Peki 2022 EKYS'ye hangi öğretmenler girebilecek? Detaylar Ogretmenmeb.com'da...

MEB Personel Genel Müdürlüğü tarafından 2022 EKYS duyurusu yapıldı. Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı 20 Mart 2022 tarihinde yapılacak.

Peki MEB Yönetici Görevlendirme Yönetmeliği ile MEB EKYS duyurusuna göre, hangi öğretmenler 2022 EKYS'ye girebilecek?

Müdür, müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığına ilk defa görevlendirilecekler için yazılı sınava Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme ve Görevlendirme Yönetmeliğinin 5, 6 ve 7’nci maddelerinde belirtilen genel ve özel şartları taşıyan adaylar başvuruda bulunabilecektir.

 Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme ve Görevlendirme Yönetmeliğinin 7’nci maddesinin birinci fıkrasının (c) bendinde; “Adaylık dâhil en az iki yıl öğretmen olarak görev yapmış olmak” hükmü yer almaktadır.

Bu sürenin hesaplanmasında; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi kapsamında sözleşmeli öğretmenlik, asker öğretmenlik, yıllık izin, hastalık izni ve aylıksız izinde geçen sürelerin tamamı değerlendirilecektir. Sürenin hesabında; yazılı sınava başvuru tarihinin son günü olan 10/02/2022 tarihi esas alınacaktır

OGRETMENMEB.COM / ÖZEL

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Öğretmen MEB İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.