Meraklı Bekleyiş Başladı! YKS Taban Puanları Düşecek Mi 2024?

Meraklı Bekleyiş Başladı! YKS Taban Puanları Düşecek Mi 2024?

Üniversite sınavına giren öğrenci ve eğitimcilerin hemfikir olduğu bir konu var: YKS oldukça zordu. Peki 2024 YKS taban puanları düşecek mi? Etkileri neler olacak?

8 - 9 Haziran 2024 tarihlerinde yapılan YKS sonrasında, sınava giren adaylar sınavın değerlendirmesini yaptılar. Pek çok kişiye göre YKS çok zordu. Temel Yetenek Testi TYT'de bile bilgiye dayalı sorular olduğunu söyleyen adaylar vardı. Uzmanların değerlendirmesi de YKS'nin zor olduğu yönünde oldu. Bu da beraberinde YKS taban puanları düşecek mi 2024 sorusunun yanıtlarının merak edilmesi durumunu ortaya çıkardı.

YKS Taban Puanları Düşecek Mi 2024?

YKS'nin 1. oturumu olan TYT'de Türkçe ve Sosyal Bilimler, 2. oturumu olan AYT'de ise Kimya ve Matematik dikkat çekti. Hem eğitimciler hem de öğrenciler şu konuda hemfikir: 2024 YKS, 2021'de düzenlenen sınavdan daha zordu. Bu durum beraberinde taban puanların düşmesine sebep olacaktır.

Zor soruları cevaplayabilen adayların sıralamaları ise kolay soruları cevaplayabilen adaylara göre daha iyi bir konumda olacaktır. Bu da öğrencilerin daha iyi üniversitelere yerleştirilebilmeleri anlamına gelir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Öğretmen MEB İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.