MEB açıkladı YKS puanınızı öğrenin

MEB açıkladı YKS puanınızı öğrenin

YKS kapsamında düzenlenen merkezi sınav 8 ve 9 Haziran tarihlerinde gerçekleştirildi. Sınav sonuçları açıklandı mı? Peki sınav puanını öğrenmek isteyen öğrenciler ne yapmalıdır?

8 ve 9 Haziran tarihlerinde düzenlenen YKS toplamda üç oturum şeklinde düzenlendi. Düzenlenen söz konusu sınav sonuçları ise 17 Temmuz tarihinde açıklanacak.

YKS'ye girmiş olan öğrencilerin sınav sonuçlarını görebilmeleri ve girmiş oldukları sınavla ilgili fikir sahibi olabilmeleri amacıyla Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından bir puan hesaplama uygulaması geliştirilmiştir. Söz konusu puan hesaplama işlemi temel yeterlilik testi, alan yeterlilik testi ve yabancı dil testi olmak üzere 3 bölümden oluşmaktadır.

Ülkemiz genelinde puan hesabında bütünlük olması istemi ile faaliyet gösterecek olan sistem tüm okullara resmi yazı ile duyurulmuştur. Ortaöğretim Kurumu tarafından geliştirilen puan hesaplama robotuna ulaşmak için tıklayınız. Öğrenciler bu sayede yapacakları üniversite tercihleri ile ilgili daha detaylı bilgi sahibi olabilirler.

Öğretmen Meb / ÖZEL HABER