Kpss ücretini belediye karşılıyor

Kpss ücretini belediye karşılıyor

14 Temmuz, 20 Temmuz ve 8 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek olan KPSS için o belediye tarafından sınava girecek olanlara yardımda bulunulacak. İşte söz konusu örnek projeye imza atan belediye ve detayları haberimizde...

Samsun ilinin Canik ilçesi belediyesi tarafından eğitime destek verilmesi amacıyla bir kampanya düzenlendi. Düzenlenen kampanyaya göre Kamu Personeli Seçme Sınavına girecek olan adayların başvuru ücretleri Canik Belediyesi tarafından karşılanacak.

2024 KPSS Lisans Sınavı için 3 Mayıs – 15 Mayıs tarihleri arasında başvurular alınacak. Genel Yetenek- Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri Sınavı 14 Temmuz’da gerçekleştirilecek. Alan Bilgisi ilk gün sınavları 20 Temmuz’da, Alan Bilgisi ikinci gün sınavları ise 21 Temmuz’da yapılacak. Son olarak ÖABT ise 4 Ağustos 2024 tarihinde yapılacak.

KPSS Lisans için 350 TL, KPSS Alan Bilgisi için 235 TL, KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi için ise 350 TL başvuru ücreti istenmektedir. Söz konusu ücretler için Samsun İli Canik Belediyesi sosyal yardımlardan yararlanan öğrencilere başvuru ücreti kadar yardımda bulunuyor.

Yardımdan yararlanmak için belediyeye giderek dilekçe vermek ve sosyal yardım aldığını beyan etmek yeterli olacaktır.

Öğretmen Meb / ÖZEL HABER

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenmeb.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.