Yeni düzenleme ile öğretmenlere bir yıllık zorunlu eğitim geliyor

Yeni düzenleme ile öğretmenlere bir yıllık zorunlu eğitim geliyor

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğretmenlere bir yıl zorunlu eğitim verilmesi gerektiği ile ilgili öğretmenlik meslek Kanunu'na bir madde eklendi. Beklenen bu maddeye göre öğretmenler bundan sonra bir yıl sürecek olan bir eğitime alınacaklar. İşte eğitimi alınacak öğretmenlerle ilgili detaylar...

Yeni düzenlenecek olan öğretmenlik meslek kanunu ile öğretmenlerin meslek hayatına birçok yeni uygulama girecektir. Öğretmenlerin en çok merak ettiği konulardan biri uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik olsa da en önemli değişikliklerden bir tanesi de öğretmenlerin girmek zorunda oldukları bir yıllık eğitimdir.

Söz konusu bir yıllık zorunlu eğitim yeni atanması yapılmış olan sözleşmeli öğretmenlere uygulanacaktır. Uygulanacak olan eğitim toplamda 550 saat sürecektir. Milli Eğitim Akademisi olarak belirtilen yeni atanacak olan öğretmenlerin oryantasyon işlemlerini sağlayacak 550 saatlik eğitimin kimler tarafından öğretmenlere verileceği şu anda bilinmemektedir.

Önceki yıllarda öğretmenlere devlet memurluğunu ve öğretmenlikle ilgili resmi uygulamaları anlatmak için hafta sonu seminerler verilmekteydi. Söz konusu Milli Eğitim Akademisi ile birlikte yeni atanan öğretmenlere bu eğitimler farklı bir düzen ve tertip içerisinde verilecektir.

Öğretmen Meb/ ÖZEL HABER

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenmeb.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.