Rehber öğretmenlere ek gelir müjdesi

Rehber öğretmenlere ek gelir müjdesi

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okullarda rehber öğretmen olarak görev yapmakta olan personelin birçok görevi bulunmaktadır. Söz konusu Rehber öğretmenler haftalık 18 saat ek ders ücreti ile ücretlendirilir. Ancak Adalet Bakanlığı söz konusu rehber öğretmenlerle ilgili gelir kapısı olabilecek bir yazı yayınladı. İşte o yazının detayları...

Milli Eğitim Bakanlığında sözleşmeli veya kadrolu olarak görev yapmakta olan Rehber öğretmenler mezun oldukları alan gereği birçok yetkiye sahiptir. Adalet Bakanlığı rehber öğretmenlerinin sahip olduğu bu yetkiler için kendilerinden ücret ödemek üzere hizmet talep etmektedir. Peki bu hizmet nedir?

adalet-bakanligi-yazi.jpg

İstismara uğramış veya şiddet görmüş ne dezavantajlı çocukların okullarda kontrolü ve gelişim sürecinin izlenmesi Adalet Bakanlığı tarafından rehber öğretmenlerinden talep edilen hizmettir. Söz konusu hizmet ile ilgili ilgili durumda bulunan çocukları danışmanlık tedbiri adı altında takip edilmesi görevi valilikler ve kaymakamlıklar tarafından rehber öğretmenlere verilmektedir.

Verilen bu görevlerle ilgili emek sarf eden rehber öğretmenlere ücret ödenmesi için Adalet Bakanlığı yayınladığı yazıda ödenek oluşturduğunu belirtti. Buna göre söz konusu faaliyeti yürüten rehber öğretmenlere ücret ödemesi yapılacaktır.

Öğretmen Meb / ÖZEL HABER

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenmeb.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.