Pazartesi okullar tatil mi, öğretmenler iş bırakacak mı ?

Pazartesi okullar tatil mi, öğretmenler iş bırakacak mı ?

Milli Eğitim camiasını yasa boğan İbrahim Oktugan öğretmenimizin vahşice katledilmesinin ardından tüm öğretmen sendikaları eylem kararı aldı. Peş peşe birbirini destekler açıklamalar yapan öğretmen sendikaları 10 Mayıs Cuma günü üyelerine iş bırakma çağrısı yapmıştı. Yapılan çağrının ardından yurt genelinde öğretmenler iş bırakma eylemi yaptı. Peki söz konusu eylem pazartesi günü de devam edecek mi?

İstanbul'da, İbrahim Oktugan öğretmenimizin vahşice katledilmesinin ardından öğretmenler tüm ülkede 10 Mayıs Cuma günü iş bırakmışlardı. Derslere girmeyen öğretmenler öğretmen sendikalarının belirttiği alanlarda toplanarak tepkilerini dile getirmişlerdi.

Konu ile ilgili olarak internette en çok araştırılan durumlardan biri öğretmenlerin 13 Mayıs Pazartesi günü derse girip girmeyeceği konusu oldu? Söz konusu eylem sadece 10 Mayıs cuma günü için geçerliydi.

Tüm yurt genelinde eğitim öğretimin ciddiyetini ve aciliyetini kavramış olan meslektaşlarımız 13 Mayıs Pazartesi günü derslerine gireceklerdir. Söz konusu yaşanan talihsiz olay sebebiyle derslere girmeyen öğretmenler benzeri bir olayı 30 yıldan uzun bir süredir tekrarlamamışlardı. 13 Mayıs Pazartesi günü öğrencilerimiz de öğretmenleriyle buluşacaklardır.

Öğretmen Meb / ÖZEL HABER

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenmeb.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.