O öğretmenler özel sektörde daha fazla kazanıyor

O öğretmenler özel sektörde daha fazla kazanıyor

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde görev yapmakta olan öğretmenler genelde özel okullardaki ücretlerden şikayetçidirler. Ancak bir branş var ki devlette kazandığının neredeyse 4-5 katını özel sektörde kazanmaktadır. İşte o branş...

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde görev yapmakta olan öğretmenler içerisinde Özel sektörde servet ederinde ücretler kazanabilen bir öğretmen branşı bulunmaktadır.

O branş özel eğitim öğretmenliği branşıdır. Özel eğitim öğretmenleri özel sektörde hizmet veren rehabilitasyon kurumlarında ve kendi açacakları eğitim kurumlarında ayrıca özel gereksinimli olan çocuklara yönelik verilen özel derslerde ve kurslarda çok yüksek ücretler elde edebilmektedir.

Sektörde isim yapmış bir Özel Eğitim Öğretmeni özel ders vererek ayda 60.000-70.000 liralara varan bir ücret kazanabilir. Bunun yanında Özel sektörde faaliyet gösteren Rehabilitasyon kurumlarında da ayda 70-80 bin liralara varan bir ücret elde edebilir.

Eğer kendileri bir eğitim kurum açmak isterlerse bu öğretmenler ayda 200.000 Lira civarı bir ücreti aylık olarak kazanabilirler.

Öğretmen Meb / ÖZEL HABER