Memurlara uzaktan çalışma dönemi geliyor

Memurlara uzaktan çalışma dönemi geliyor

Tam okurum ve kuruluşları çalışmakta olan memurların çalışma usulü esasları 657 sayılı devlet memurları kanunu ile belirlenmiştir. Geçtiğimiz günlerde kamuda tasarruf uygulanacak olan tasarruf tedbirleri Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek tarafından kamuoyu ile paylaşıldı. Peki memurların uzaktan çalışmasına olanak verecek bir düzenleme yapılacak mı? Tasarruf tedbirlerinin içerisine memurların dönüşümlü çalışması eklenecek mi?

Kamu Kurum ve kuruluşlarında görev yapmakta olan memurların yarı zamanlı ve uzaktan çalışma dönemleri geçtiğimiz pandemi döneminde test edilmişti. Pandemide memurların yarı zamanlı ve dönüşümlü olarak çalışarak birçok işlemi yapabildikleri görülmüştü.

Ayrıca söz konusu çalışma modeli sayesinde kurumlardaki birçok tüketim malzemesinden ve enerji kullanımından tasarruf edildiği de görülmüştü.
Konu ile ilgili olarak Hazine ve Maliye Bakanlığı tasarruf tedbirleri planını açıkladı.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek konu ile ilgili olarak önümüzdeki dönemde uzaktan ve esnek çalışma modeli ile memurların çalıştırılma usulüne geçilebileceğini ifade etti. Uzaktan çalışma modeli Milli Eğitim Bakanlığı'nda görev yapmakta olan öğretmenlerin dışındaki Memurlara uygulanacaktır.

Öğretmen Meb/ ÖZEL HABER

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenmeb.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.