Sınavda gizlilik derecesi artırıldı! Kimlik ibrazı kalktı!

Sınavda gizlilik derecesi artırıldı! Kimlik ibrazı kalktı!

Milli Eğitim Bakanlığı 45 dakikalık mülakatta gizlilik derecesini arttırdı. Kimlik ibrazı kalktı. Elektronik belge ile sınav sorularının belirleneceği yeni mülakat sisteminde neler değişti? İşte detaylar

Sözlü sınav süreci tamamen şeffaf ve güvenilir bir ortamda adaylara sunulacak. Cevaplar kamera kaydına alınacak. Adaylar soruların cevaplarını el yazısı ile yazacak ve imzalayacak. Ardından komisyona teslim edecek.

Adayın sözlü sınav puanı, bir sonraki aday sınav salonuna girmeden hemen önce komisyon üyesi tarafından sözlü sınav sonuç ekranına girilecek. Aday için değerlendirme işlemi tamamlanmış olacak.

Kimlik İbrazı Kalktı!

Sınavda adaya en fazla 45 dakika süre verilecek. Sınav salonunda mülakat esnasında kamera kaydı bulunacak. Adaylar elektronik kura ile belirlenen sorulara cevap verecek.

Sözlü sınav aday değerlendirme formunda aday ismi ve T.C kimlik numarası yer almayacak. Bunun yerine sözlü sınav giriş belgelerinde yer alan aday başvuru numarası dikkate alınacak. Adaylar komisyon üyelerine kimlik belgelerini hiçbir şekilde ibraz etmeyecek.

Öğretmen Meb / ÖZEL HABER