Yeni Atanan Öğretmenler Hemen Göreve Başlamayacak

Yeni Atanan Öğretmenler Hemen Göreve Başlamayacak

Milli Eğitim Bakanlığı, yeni atanan öğretmenleri eğitime aldıktan sonra göreve başlatacak.

 Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Türkiye Büyük Millet Meclisi(TBMM) plan ve bütçe komisyonu 2022 MEB bütçesi görüşmelerinde yeni atanan öğretmenlerle ilgili aldıkları yeni bir kararı açıkladı.

 MEB, yeni ataması yapılan sözleşmeli öğretmenleri artık direk okullara göndermeyecek. Ataması yapılan öğretmenler 3 aylık eğitim sürecinden geçtikten sonra derse girecek. Bu 3 aylık süreçte öğretmenlere maaş ödemesi yapılıp yapılmayacağı bilinmiyor. Üniversitelerde halihazırda öğretmenlik programlarında staj olarak bilinen öğretmenlik uygulaması derslerinde öğretmen adayları zaten okullara gidiyordu. Bakanlığın bu 3 aylık eğitiminin kapsamının daha farklı olacağı değerlendiriliyor.

 Bakan Özer,  "Yeni aldığımız öğretmenleri direkt okullara öğretmen olarak başlatmaktan ziyade 3 aylık bir eğitim programından geçirme ile ilgili yeni bir çalışmamız var." ifadelerini kullandı. 2022 yılı ocak ayında yapılacak 15 bin sözleşmeli öğretmenin bu karardan etkileneceği ve göreve  mart veya nisan ayında başlayacakları tahmin ediliyor.

 OGRETMENMEB.COM / ÖZEL HABER

Etiketler :