Özür Grubu (Eş Durumu) Atamaları 1. Aşama Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Özür Grubu (Eş Durumu) Atamaları 1. Aşama Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

MEB Personel Genel Müdürlüğü tarafından yapılan duyuruya göre, öğretmenlerin 2022 Ocak özür grubu atamaları kapsamında 1. aşama başvurular ne zaman yapılacak?

MEB Personel Genel Müdürlüğü, öğretmenlerin 2022 Ocak özür grubu atamalarına ilişkin duyuruyu resmi web sayfasından yayımlandı. Duyuru için TIKLAYINIZ

İlgili duyuruda öğretmenlerin eş, sağlık ve diğer mazeretlerine ilişkin özür grubu atamaları kapsamında yapabilecekleri başvuruların detayları yer aldı.

Duyuru kapsamında sadece kadrolu öğretmenler başvuru yapabilecekler.

Peki Özür Grubu (Eş Durumu) Atamaları 1. Aşama Başvurular Ne Zaman Yapılacak? Ogretmenmeb.com olarak açıklayalım...

Birinci Aşama

Başvuruların Kabul Edilmesi ve Onay Süreci

Başlangıç : 27 Aralık 2021
Bitiş : 3 Ocak 2022 (Saat 17.00)

İkinci Aşama

Tercihlerin Yapılması ve Onay Süreci

Başlangıç : 7 Ocak 2022

Bitiş : 12 Ocak 2022 (Saat 17.00)

Atamalar

14 Ocak 2022

Tebligat ve İlişik Kesme İşlemleri

21 Ocak 2022 Tarihinden İtibaren

MEB'e bağlı resmî eğitim kurumlarında görev yapan kadrolu öğretmenlerin (652 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin Ek 4 üncü maddesi kapsamında sözleşmeli öğretmen olarak görev yapmakta iken ön başvurunun son günü itibarıyla sözleşme gereği üç yıllık çalışma süresini tamamlayıp öğretmen kadrolarına atananlar dahil olmak üzere) il içi ve iller arasında aile birliği, sağlık, can güvenliği mazeretleri veya engellilik durumu ile diğer nedenlere bağlı yer değişiklikleri, Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği ile Devlet Memurlarının Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Yönetmelik hükümleri doğrultusunda aşağıda belirtildiği şekilde yapılacaktır.

DUYURU İÇİN TIKLAYINIZ

OGRETMENMEB.COM / ÖZEL

Etiketler :