Öğretmenlerin İlçe Emri ve İkinci İl Dışı Talepleri Karşılıksız Kaldı

Öğretmenlerin İlçe Emri ve İkinci İl Dışı Talepleri Karşılıksız Kaldı

2021-2022 eğitim öğretim yılı başında öğretmenlerin 2 önemli talebi vardı: İlki il içi özre ilçe emri, bir diğeri ise ikinci il dışı...

MEB tarafından il dışı özür grubu atamaları kapsamında tercih yapıp da atanamayan öğretmenlere il emri hakkı verilmişti. Fakat il içi özür grubunda tercih yapıp da atanamayan öğretmenlere ilçe emri hakkı verilmemişti.

Öğretmenler bu taleplerini günlerce dile getirseler de bu talep karşılıksız kaldı. MEB tarafından il içi özre ilçe emri hakkı tanınmadı.

İl dışı atamalardan sonra ise yıllardır tayin isteyip de atanamayan öğretmenlerin daha fazla kontenjan açılarak ikinci il dışı yapılması yönünde bir talebi vardı. Fakat bu talep de karşılıksız kaldı.

MEB tarafından ikinci il dışı atama konusunda herhangi bir adım atılmadı.

Okulların yüz yüze eğitime başlamasıyla beraber ise bu talepler rafa kaldırılmış oldu.

İl içi özür grubu umutları 2022 Ocak ayına kalırken, il dışı atama umutları 2022 yazına kaldı.

Öğretmenlerin MEB'den talebi daha fazla kontenjan açılarak tüm taleplerin karşılanması yönünde.

Ekim ayında yapılacak norm güncellemelerinden sonra 15 bin atama süreci başlayacak. 15 bin yeni öğretmen ikinci dönem görevinin başında olacak.

Yine ara tatilde özür grubu atamaları kapsamında ataması yapılacak öğretmenler de ikinci dönem yeni kurumlarında göreve başlayacak.

MEB bu konuda titizlikle çalışmalı ve öğretmenlerin atama taleplerini en üst seviyede karşılamalıdır.

Ogretmenmeb.com olarak öğretmen atama ve yer değiştirmeleri ile ilgili gelişmeleri takip ederek sizlere aktarmaya devam edeceğiz...

OGRETMENMEB.COM