Öğretmenler, Mülakatsız 100 Bin Atama Bekliyor

Öğretmenler, Mülakatsız 100 Bin Atama Bekliyor

2022 KPSSye girmiş olan, henüz ataması yapılmamış tüm öğretmenlerimizin adına ortak oluşturduğumuz talep raporudur. Aşağıdaki maddelerle meramlarımızı arz etmek isteriz;

Bir İmza 100 Bin Umut


Bütçeden eğitime ayrılan aslan payının Cumhuriyetimizin 100. yılında 100 bin öğretmen ataması ile taçlandırılması eğitim sistemimizi bir üst seviyeye çıkaracak ve yarınlarımızı ilmin ışığıyla daha güçlü bir şekilde aydınlatacaktır.


Cumhuriyetimizin 100. Yılında 100 bin öğretmen ataması yapılarak, 2023 Şubat ayında okullarımızda, öğrencilerimizin karşısında olmak istiyoruz.

Adil Kontenjan Dağılımı

Aynı mağduriyetlerin tekrar yaşanmaması için gittikçe azalan kontenjanlarımızın iyileştirilmesini ve sadece bir branşa yüksek sayı verilmeden tüm branşlara açığı doğrultusunda dengeli adaletli kontenjan dağılımıyla 100 bin öğretmen ataması yapılmalıdır.


Atama Takvimi Belirsizliği

KPSS sonuçlarının açıklanmasından sonra öğretmenler, uzun bir bekleyiş sürecine girmektedir. Bu süreç; kontenjanların açıklanması, mülakat tarihlerinin belirlenmesi ve öğretmenlerin nihai ataması yapılması şeklindedir. Stresli bir bekleyişle geçen bu sürenin
kısaltılmasını, atama takviminin ivedilikle açıklanmasını ve Cumhuriyetimizin 100. yılında 100 bin atama müjdesi verilmesini talep ediyoruz.


Mülakat Sorunu


Çeşitli güçlüklerle KPSS’ye hazırlanıp bu sınavdan yüksek puan alan ve iyi bir sıralamada bulunan öğretmenlerimizin on dakika bile sürmeyen sözlü mülakat ile değerlendirilmesi, bu uygulamanın objektifliği ve değerlendirmenin geçerliliği konusunda biz öğretmenleri düşündürmektedir. Mülakat için tanınan süre, bir öğretmenin sahip olduğu mesleki yeterlilikleri hakkıyla ortaya koyabilmesi için yeterli olmamaktadır. Bu olumsuz durumdan kaynaklı mağduriyetlerin yaşanmaması adına mülakat uygulamasının kaldırılarak öğretmenin aday öğretmenlik sürecinde çok yönlü ve süreç içinde değerlendirilmesini talep ediyoruz.

Etiketler :