O öğretmenler özel sektörde 100 bin liranın üzerinde kazanıyor

O öğretmenler özel sektörde 100 bin liranın üzerinde kazanıyor

Milli Eğitim Bakanlığı son dönemde atama bekleyen öğretmenlerin merakla bekledikleri kadroları ve atama sayılarını ilan etti. Milli Eğitim Bakanlığı 2024-2025 yılında görevlendirilmek üzere 20.000 sözleşmeli öğretmen ataması yapacak. Ancak yapılacak olan atamalarda bir branş var ki atan masada Özel sektörde 100.000 liraya yakın bir maaş alabilmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kurum ve kuruluşlara ataması yapılacak olan öğretmen sayıları ve kontenjanlar ilan edildi. Söz konusu atamalar neticesinde 20.000 öğretmen kamuya sözleşmeler olarak atılacak.

Ancak bir branş var ki ataması yapılmasa bile Özel sektörde 100.000 liraya yakın kendisine gelir elde edebilmektedir. Ayrıca söz konusu branş mezunları atama başvurusunda bulunmaları halinde atanma oranları neredeyse %100'e yakındır.

O branşın adı özel eğitim öğretmenliğidir. Son yıllarda toplumda büyük bir farkındalık oluşturan özel eğitim öğretmenliği branşı için hem Özel sektörde hem de kamuda çok büyük ihtiyaçlar bulunmaktadır.

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olarak hizmet vermekte olan kurum ve kuruluşlarda görevli olan özel eğitim öğretmenleri %25 artırıldı ek ders ücreti almaktadır. Buna binaen atanmasalar bile söz konusu özel eğitim öğretmenleri özel sektörde kendilerine Eğitim Kurumu açabilirler açmış oldukları bu eğitim kurumlarından da çok yüksek gelirler elde edebilirler.

Ya da özel gereksinimli bireylere özel ders vererek ayda 100.000 liraya yakın gelir elde edebilirler. Söz konusu branşa ülkenin birçok yerinde ayrıca ihtiyaç bulunmaktadır. Özel eğitim öğretmeni ihtiyacı sebebiyle kamu kurum ve kuruluşlarında söz konusu öğretmenleri yerine ders ücreti karşılığı görevlendirilen öğretmenler çalıştırılmaktadır.

Öğretmen Meb / ÖZEL HABER

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenmeb.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.