O branş mezunlarının tamamı atanacak

O branş mezunlarının tamamı atanacak

2024 yılında yapılacak olan 20.000 öğretmen ataması ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı kontenjanları yayınladı. Atama bekleyen öğretmenler arasında 20.000 sayısı az olarak nitelendirilse de söz konusu atamalar neticesinde bir branşın neredeyse tamamı atanacak. Peki o branş hangi branş?

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren öğretmenlik branşlarının her biri birbirinden özeldir ancak içlerinde bir branş vardır ki atamaları diğer branşlara göre çok daha kolaydır.

ogretmen-atama-en.jpgO branş hiç şüphesiz özel eğitim öğretmenliğidir. Önümüzdeki öğretmen atamasında özel eğitim öğretmenlerine 2.499 kişilik kontenjan ayrılmıştır. Ancak özel eğitim öğretmenliği yılda söz konusu ayrılan kontenjan kadar mezun vermemektedir.

kolay-atama.jpgAyrıca özel eğitim öğretmenlerinin birçoğu devlet kadrolarında hizmet vermek yerine özel sektörde özel eğitim alanında çalışmayı seçmiştir. Özel sektörde çalışan özel eğitim öğretmenleri yerine göre 100.000 liradan fazla aylık gelir elde edebilmektedir.

Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı kurumlarda görev yapmakta olan özel eğitim öğretmenleri mevcut öğretmenlerin almış olduğu ek ders ücretinden %25 fazla ek ders ücreti almaktadır.

Öğretmen Meb / ÖZEL HABER

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenmeb.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.